Wywiad przeprowadzony przez naszych kolegów z Olé, Juan Martin Diaz, który przeżywa swoje ostatnie chwile w turniejach padel profesjonaliści, dał swoje wrażenia na padel obecnym i złożył hołd dwóm szczególnie pracowitym graczom: Federico Chingotto i Martinowi Di Nenno.

„Nie lubię, gdy dużo się odbija. nie lubię padel „W stylu Wimbledonu”, w którym serwujemy i rozbijamy. Kiedy jest powolny, naprawdę widzisz padel. Di Nenno czy Chingotto to ci, którzy naprawdę wiedzą, jak grać padel. Właśnie grałem z Cepero, a on zawsze stawia piłkę tam, gdzie chce. To umiejętność grania padel".

Leworęczny, który zawsze imponował swoim nietypowym sposobem gry, na który składają się niesamowite bloki, bardzo celne woleje i mocne strzały, wręcz podziwia tych, którzy potrafią grać inaczej, wolniej: „Nie wiem, co przyszłość czeka padel, ale mam nadzieję, że nie stanie się to zbyt szybko: że będziemy bardziej faworyzować technikę niż siłę i moc.

Mimo to nadal podziwia to, co robią najbardziej agresywni gracze: „Oglądanie gry Tapii jest dla mnie przyjemnością. To chłopiec pełen wdzięku, to jak oglądanie Messiego grającego w piłkę nożną: może zrobić wszystko i nigdy nie zawodzi. Lebrón to to samo i mógłbym wymienić wielu innych takich graczy.

Wreszcie legenda odejdzie na emeryturę po zakończeniu sezonu jako fan: „Kocham padel które widzę dzisiaj.”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !