Wiemy o tym od dawna: kultowy menadżer Liverpoolu, Jürgen Klopp, jest prawdziwym miłośnikiem padel. Przy mikrofonie „Free Ligue 1” Piotr Chirivella, były zawodnik The Reds, ujawnił kilka szczegółów na temat swojego byłego trenera i swojej pasji padel.

„Zakochał się padel"

To właśnie na Teneryfie Jürgen Klopp odkrył padel. W przerwie międzynarodowej Liverpool, mając trochę wolnego czasu, poleciał na tę wyspę. Kilku obecnych wówczas hiszpańskich graczy znalazło się na boisku padel. Zaskoczony ciekawością taktyk The Reds postanawia do nich dołączyć. To właśnie wtedy zakochał się w tym sporcie.

Jego popularność jest tak duża, że ​​Jürgen Klopp zlecił nawet zbudowanie boiska padel w Melwood, dawnym ośrodku treningowym Liverpoolu FC. Kiedy ośrodek szkoleniowy został przeniesiony do Kirkby, boiska padel również zostały uwzględnione.

Pedro Chirivella mówi, że jego były trener regularnie brał udział w tej grze, rywalizując ze swoim asystentem po każdej sesji treningowej.

Jurgen klopp forhend padel

„Kto wygrał, wziął butelkę wina”

Ta pasja do padel nadal zajmował poczesne miejsce w życiu taktyka The Reds. Chwila niektórzy trenerzy kategorycznie temu zaprzeczają padel ingeruje w przygotowanie swoich zawodnikówJürgen Klopp nie wahał się podzielić z nimi meczem.

Pedro Chirivella wspomina anegdotę, w której miał okazję zmierzyć się ze swoim trenerem na boisku padel, a stawką jest butelka czerwonego wina. Hiszpańskiego pomocnika wspierał obrońca Alberto Moreno. „Ja i Alberto daliśmy z siebie wszystko, aby wygrać tę butelkę czerwonego wina” – śmieje się Pedro Chirivella.

Wszechstronna pasja Jürgena Kloppa do padel jest dobrze znane, a niedawny wywiad z byłym pomocnikiem The Reds stanowi dalsze potwierdzenie. Przypominamy, że na początku 2022 r. Wilson rozpoczął awanturę we współpracy z menadżerem Liverpoolu.

Jürgena Kloppa Wilsona

Jürgen Klopp powiedział wówczas: „Oprócz piłki nożnej, le padel to najlepszy sport jaki miałem okazję uprawiać".

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.