W tym klubie, który istnieje od 1885, historycznym klubie 11, który jest członkiem 800, klub RTC Liège Padel zdecydował się na kąpiel w Padel, proponując nową działalność coraz bardziej modną w Belgii: Padel.

« Modernizm towarzyszy temu historycznemu klubowi »

To panoramiczne pole padel jest początkiem „ piękna przygoda wokół padla Wyjaśnia Philippe Cerfont, szef padel w RTCL.

« Planujemy umieścić 2 do 3 dodatkowych krytych lub częściowo krytych kortów. Zbudowany już teren pozwolił nam już mieć 10 nowych członków zewnętrznych Mówi Philippe.

Jeśli klub ma już nowych licencjobiorców, to nie jest priorytetem na boisku. " Chcemy uprzywilejować naszych członków klubu, ponieważ w dziedzinie jesteśmy ograniczeni. Widzimy już, że atrakcyjność terenu nie pozwala nam robić więcej ".

„The padel nasi sponsorzy cieszą się dużym zainteresowaniem ”.

Padel sprowadza sponsorów do RTCL. Ten modny sport, nowoczesny w historycznym klubie to wybuchowy koktajl ... Na otwarciu marki były liczne, aby wspierać rozwój padla.

Drugi atut padel w Walonii jest to polityka sportowa, a Philippe Cerfont składa hołd tej dynamicznej polityce. " Naszym szczęściem i przewagą są dotacje oferowane przez rząd Walonii, który promuje sport i może dofinansować do 75% projektu sportowego »

Kiedy niektóre kraje chcą opodatkować w wysokości 75%, inne subsydiują 75% w celu pobudzenia i rozwoju działalności. Tak jest w przypadku rządu Walonii.

Projekt, który jest jeszcze w powijakach ...

Ten padel został w całości opłacony przez osoby prywatne. „Nie było czasu na czekanie, chcieliśmy zagrać przed wakacjami „Wyjaśnia szefa klubu.

Jeśli rząd pomaga, jest dużo biurokracji. I tak nie możemy mieć wszystkiego!

« W pozostałej części projektu sportowego nie będziemy przechodzić przez „infrasport”, który jest oddziałem rządu Walonii zajmującym się infrastrukturą sportową i który może udzielać tych dotacji, w szczególności na drugi etap obejmujący pokrycie od 2 do 3 boisk sportowych. padel supplémentaires ".

« Pod względem ceny jesteśmy na odkryciu roku. Za mniej niż 200 € oprócz członkostwa w klubie (około 400 €) możesz grać w padel bez ograniczeń ".

Zachowaj nasz status „klubu uprzywilejowanego” i „ducha klubowego”

Rok temu Philippe Cerfon powiedział mi: Michel, musimy padel w naszym klubie.

Tenis nie jest tym, czym był. Musieliśmy znaleźć alternatywę. Padel przyszedł we właściwym czasie. Odbicie z komplementarnym sportem. Padel wydawał się bardzo dobrym uzupełnieniem.

Ponownie wykonamy parking. Będziemy oferować inne sądy Padel, ale objęte ubezpieczeniem.

Mamy więcej niż konformację regionu Walonii, aby rozpocząć budowę 2 lub 3 padel zadaszonego lub częściowo zadaszonego.

Jesteśmy prywatnym klubem. Padel będzie musiał pochylić się nad tą prywatną tradycją klubową. Naszym priorytetem jest członek klubu. Dlatego zaoferujemy członkom klubu udogodnienia do gry w padla. Nowi członkowie padel będą musieli zostać członkami klubu.

Ten klub jest jak moja przygoda w tym klubie, odkąd mój ojciec był w tym klubie przez 23 lata. I ja też. Jest prawdziwy duch rodzinny. To jest duch klubu.

W Belgii przybywają inne kluby Padel

David Vanrechem, jeden z menedżerów Padel Club Belgium umożliwił w ten weekend sprowadzenie 4 najlepszych graczy:

  • Dante Gustavo Luchetti
  • Mario Doncel Cabrera
  • Antonio Sanchis
  • Juan Antonio Senent

David ogłasza, że ​​Belgia jest dopiero w powijakach, ponieważ inne kluby powinny wkrótce zobaczyć ten dzień. " Do końca roku powinniśmy postawić co najmniej kilkanaście boisk do wiosła ”. Przyszły rok zapowiada się jeszcze bardziej dynamicznie. Następnie David wyjaśnia, że ​​„sprzedaż padel powinien podwoić się od przyszłego roku. W Belgii jesteśmy naprawdę w kluczowym momencie. Plik padel stopniowo staje się sportem modnym ”.

„Dziś, w przeciwieństwie do 2 lat temu, wszystkie kluby tenisowe znają padel. Ułatwia sprawę i często proszą i są otwarci na zatwierdzenie projektu sportowego padel ".

 „Aby rozwijać i promować ten sport, opieramy się na bardzo dynamicznym stowarzyszeniu o nazwie Padel Wydarzenia. "

Dzięki temu usługi efemeryczne dzięki mobilnemu gruntowi umożliwiają proponowanie du padel wszędzie i w każdych warunkach ” dodaje Rodolphe borlée, jeden z liderów Padel Events.

Padel Attitude i Padel Sensation «  pomaga zwiększyć belgijską wiosło »

Padel Attitude i Padel Sensation, dwa kluby Lille, pomogły w rozwoju padla w Belgii « od dzisiaj jest nas wielu, którzy przekraczają granicę, grając we wspaniałych strukturach ".

Belgijska wiosło jest dobrze wypuszczone.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.