W tym klubie, który istnieje od 1885, historycznym klubie 11, który jest członkiem 800, klub RTC Liège Padel zdecydował się na kąpiel w Padel, proponując nową działalność coraz bardziej modną w Belgii: Padel.

« Modernizm towarzyszy temu historycznemu klubowi »

To panoramiczne pole padel jest początkiem „ piękna przygoda wokół padla Wyjaśnia Philippe Cerfont, szef padel w RTCL.

« Planujemy wprowadzić 2 na 3 dodatkowe pola kryte lub półkryte. Już zbudowany teren pozwolił nam mieć nowych członków zewnętrznych 10 Mówi Philippe.

Jeśli klub ma już nowych licencjobiorców, to nie jest priorytetem na boisku. " Chcemy uprzywilejować naszych członków klubu, ponieważ w dziedzinie jesteśmy ograniczeni. Widzimy już, że atrakcyjność terenu nie pozwala nam robić więcej ".

„Padel jest bardzo interesujący dla naszych sponsorów”.

Padel sprowadza sponsorów do RTCL. Ten modny sport, nowoczesny w historycznym klubie to wybuchowy koktajl ... Na otwarciu marki były liczne, aby wspierać rozwój padla.

Innym atutem padla w Walonii jest jego polityka sportowa, a Philippe Cerfont składa hołd tej dynamicznej polityce. " Naszym szczęściem i przewagą są dotacje oferowane przez rząd Walonii, który promuje sport i może dofinansować do 75% projektu sportowego »

Kiedy niektóre kraje chcą opodatkować w wysokości 75%, inne subsydiują 75% w celu pobudzenia i rozwoju działalności. Tak jest w przypadku rządu Walonii.

Projekt, który jest jeszcze w powijakach ...

Ten padel został w całości opłacony przez osoby prywatne. „Nie ma czasu na czekanie, chcieliśmy zagrać przed wakacjami „Wyjaśnia szefa klubu.

Jeśli rząd pomaga, jest dużo biurokracji. Zresztą nie możemy mieć wszystkiego!

« W pozostałej części projektu sportowego nie przejdziemy „infrasport”, który jest oddziałem rządu Walonii zajmującym się infrastrukturą sportową i który może udzielić tych dotacji, w tym drugiego etapu obejmującego pokrycie dodatkowych pól Padel 2 3 ".

« Pod względem ceny jesteśmy na odkryciu roku. Za mniej niż 200 € oprócz członkostwa w klubie (około 400 €) możesz grać w padel bez ograniczeń ".

Zachowaj nasz status „klubu uprzywilejowanego” i „ducha klubu”

Jest wywiad z Philippe Cerfon: Michel, musimy umieścić padla w naszym klubie.

Tenis nie jest tym, czym był. Musieliśmy znaleźć alternatywę. Padel przyszedł we właściwym czasie. Odbicie z komplementarnym sportem. Padel wydawał się bardzo dobrym uzupełnieniem.

Ponownie wykonamy parking. Będziemy oferować inne sądy Padel, ale objęte ubezpieczeniem.

Mamy więcej niż konformację regionu Walonii, aby rozpocząć budowę 2 lub 3 padel zadaszonego lub częściowo zadaszonego.

Jesteśmy prywatnym klubem. Padel będzie musiał pochylić się nad tą prywatną tradycją klubową. Naszym priorytetem jest członek klubu. Dlatego zaoferujemy członkom klubu udogodnienia do gry w padla. Nowi członkowie padel będą musieli zostać członkami klubu.

Ten klub jest obrazem mojej przygody w tym klubie, odkąd mój ojciec był tym klubem przez lata 23. Ja też jestem. Jest prawdziwy duch rodzinny. To jest duch klubu.

W Belgii przybywają inne kluby Padel

David Vanrechem, jeden z menedżerów Padel Club Belgium, sprawił, że ten weekend przyniósł najlepszych graczy 4:

  • Dante Gustavo Luchetti
  • Mario Doncel Cabrera
  • Antonio Sanchis
  • Juan Antonio Senent

David ogłasza, że ​​Belgia jest dopiero w powijakach, ponieważ inne kluby powinny wkrótce zobaczyć ten dzień. " Do końca roku powinniśmy postawić co najmniej kilkanaście boisk do wiosła ”. Następny rok wygląda jeszcze bardziej dynamicznie. David wyjaśnia, że ​​„oczekuje się, że w przyszłym roku sprzedaż boisk na padel podwoi się. W Belgii jesteśmy naprawdę w kluczowym momencie. Padel stopniowo staje się modnym sportem.

„Dzisiaj, w przeciwieństwie do 2 lat temu, wszystkie kluby tenisowe znają padel. Ułatwia to sprawy, a oni często są kandydatami i są otwarci na walidację projektu sportowego z padel ".

„Aby rozwijać i promować ten sport, polegamy na bardzo dynamicznym stowarzyszeniu o nazwie Padel Events. "

Dzięki temu usługi efemeryczne dzięki mobilnemu gruntowi umożliwiają proponowanie padel wszędzie i we wszystkich warunkach » dodaje Rodolphe borlée, jeden z liderów Padel Events.

Padel Attitude i Padel Sensation « pomaga zwiększyć belgijską wiosło »

Padel Attitude i Padel Sensation, dwa kluby Lille, pomogły w rozwoju padla w Belgii « od dzisiaj jest nas wielu, którzy przekraczają granicę, grając we wspaniałych strukturach ".

Belgijska wiosło jest dobrze wypuszczone.

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.