Po stronie Tours, le padel wciąż stara się znaleźć miejsce. Jeśli porównamy z departamentami takimi jak Hérault, Haute-Garonne czy Alpes-Maritimes, wyraźnie widzimy, że Indre-et-Loire pozostaje w tyle pod względem tras narciarskich. padel. To proste, w zeszłym roku, na obrzeżach Tours, było tylko jedno dwa sądy dla całego miasta...

Po sformułowaniu tego postulatu Damien Mamolo zdecydował się wystartować ze swoim projektem. To właśnie w lipcu 2023 r bańka Padel zobacz dzień. 2 miesiące później, Korentin Gruzska dołącza do przygody i zostaje trenerem w ośrodku.

Kilka miesięcy po otwarciu Bulle Padel już tworzy exploit w zakwalifikowanie się do 2. Corentin Gruzska i Damien Mamolo wspominali początki, występy w regionie i dalej ambicje klubu przy mikrofonie Padel Magazine.

Damien i Corentin, od tenisa do padel

Damien Mamolo: „Jestem menadżerem Bulle Padel Klub. Przez lata, Byłam nauczycielką tenisa. Przez ostatnie pięć lat praktykowałem ten zawód dalej Montpellier więc widziałem wiele klubów padel stworzyć…

Dorastałem w Tours i wtedy chciałem wrócić i grać padel, zdziwiłem się, że nie ma padel. Więc podsunęło mi to pomysł i chęć stworzenia klubu padel w wycieczkach."

Corentin Gruzska: "Z mojej strony, Grałem w tenisa przez 15 lat, niekoniecznie robiąc dużą konkurencję. Ja natomiast dużo trenowałem i rozgrywałem mecze z przyjaciółmi, aż do dnia, w którym odkryłem padel na strukturze Tours Nord.

Zacząłem grać cztery lata temu i Rozwinąłem w sobie pasję do tego sportu. Chciałem więc ukończyć szkolenie, aby zostać trenerem. Dostałem dyplom, pracowałem w Oléron, następnie od września 2023 roku trafiłem do struktury Damiena.”

Brak padel w Tours

Damien Mamolo: „W Tours nie było tylko jeden klub który grał w squasha i padel i nagle, podaż była niezwykle ograniczona. W zeszłym roku we wszystkich turniejach były jeszcze tylko dwa boiska.

Więc umieściłem trzy w pomieszczeniu. Drugi ośrodek również dodał trzy tory kryte, więc zaczyna się trochę rozwijać, ale rzeczywiście brakowało.

Trochę się napracowaliśmy, aby zrealizować projekt ale dziś możemy powiedzieć, że jesteśmy bardzo zadowoleni ze startu. Teraz musimy kontynuować i zająć się innymi rzeczami. W tej chwili mamy głównie klientów rekreacyjnych, Chcielibyśmy nieco bardziej rozwinąć rywalizację a przede wszystkim sprawić, by było więcej młodych ludzi.

Gra słów… nie celowa

Damien Mamolo: "Nazwa klubu nie ma nic wspólnego z marką. Miejsce, w którym się znajdujemy, należy do tego samego właściciela. Znajduje się tu sklep z dekoracjami „La Bulle Verte” i bistro „Le Bistrot de la Bulle”.

Ponieważ ludzie znają to miejsce jako dzielnicę La Bulle, nie szukaliśmy daleko: „Le Bulle Padel Klub".

Dziś mamy trzy korty kryte i jesteśmy w trakcie rozmów z właścicielem mieć kilka utworów na świeżym powietrzu w przyszłym roku będzie wspaniale. Najlepiej mieć dwa, a nawet trzy.

Przetrwaj w regionie, w którym padel nie wziął

Damien Mamolo: „Będąc w Montpellier, mogłem zobaczyć powstające kluby Sète, Béziers czy Narbonne, z niezwykły entuzjazm, z ludźmi, którzy chcą grać przez cały czas. Z pasją, która rośnie wokół tego sportu, Powiedziałem sobie, że tego nie można przegapić.

W ciągu dnia mamy jeszcze wolne miejsca... Jednakże od 17:22 do XNUMX:XNUMX. jesteśmy pełni. Staramy się także organizować wydarzenia lub turnieje w weekendy i bardzo dobrze się to zapełnia.

Później w Tours jest to wciąż bardzo nowy sport, więc brakuje nam młodych ludzi, szkół, ośrodków rekreacyjnych... Pracujemy nad tym, ale wciąż mamy wiele rzeczy do zrobienia. W regionie jesteśmy 5-6 lat do tyłu w stosunku do Occitanie."

Poziom graczy na stronie

Corentin Gruzska: „Myślę, że w porównaniu z południem Francji jesteśmy za poziomem Również. Potem zaczynamy mieć dobra pula graczy na dobrym poziomie w regionie ponieważ poza Tours istnieją inne struktury, w których to działa dobrze. Dlatego ci gracze od czasu do czasu przychodzą do nas grać.

Ogólnie rzecz biorąc, udzielam lekcji osobom rekreacyjnie, osobom, które dopiero zaczynają i grają regularnie, raz lub dwa razy w tygodniu. Ci ludzie mają w zasadzie poziom P100.

Aktualnie jest to największa ilość klientów jaką mam. Potem mam małą grupę bardzo dobrych zawodników, których od czasu do czasu trenuję, ale prawdą jest, że w naszym regionie nie ma jeszcze naprawdę dobrze sklasyfikowanych zawodników."

Zwycięstwo w Regional 1

Corentin Gruzska: „Zarekrutowaliśmy studenta studiującego pracę, Pierre-Yves Siette, który od kilku lat gra z bratem w Orleanie. To bardzo dobrzy gracze. Mieliśmy innych bardzo dobrych zawodników, w tym innego trenera, Damiena, i mnie.

W końcu udało nam się skompletować bardzo dobry zespół i udało nam się wygrać te zawody regionalne. Teraz czas na zawody krajowe, ale możemy to powiedzieć przez pierwszy rok Jesteśmy bardzo dumni, że możemy reprezentować klub i pojechać na te Mistrzostwa Krajowe 2.

Teraz myślę, że stopień do Nationale 1 będzie dość wysoki. Ambicją jest wygranie pierwszej rundy i utrzymanie się. Nie zajęcie miejsca w pierwszej dwójce byłoby dobrze!"

Damien Mamolo: „Jesteśmy całkiem przytomni, ale nigdy nie wiadomo. Mamy bardzo zjednoczony i zmotywowany zespół. Z naszej strony pozwala nam to na całkiem miłe wrażenia. I jak na pierwszy rok istnienia jest super."

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi