Hiszpańska Federacja Padel (FEP) a Komisja ds. Kobiet i Sportu była w stanie wspólnie określić główne kierunki promocji na rok 2021 padel Hiszpanki i znaleźć parytet między graczami.

W kierunku prawdziwego parytetu między kobietami i mężczyznami w padel Hiszpański

Paqui Rojas, Przewodnicząca Komitetu Kobiet FEP, wyjaśnia:

„Pracujemy w trzech głównych obszarach działania: promocja, rozpowszechnianie i szkolenie kobiet padel".

Towarzyszyły jej Isabel Guerrero, Vanessa Magro, Carmen León i zawodowy gracz Eli Amatriain.

Federalny Komitet Promocji padel kobiecy a nakreślił zarys tego, co będzie w przyszłości wokół kwestii parytetu, obejmujący takie tematy jak opieka zdrowotna, zdrowy trening, odżywianie, integracja, konkurencja zawodowa i padel szkoła.

Drugim celem było również zwiększenie liczby uczestników w najmłodszej kategorii i upewnij się, że progresja juniorów jest przeprowadzana prawidłowo, aż do kategorii seniorów.

Większy zasięg mediów dotyczący domeny padel kobieta w fazie refleksji

Transmisje z turniejów i meczów w padel kobiety są obecnie badane, z określonymi treściami w sieciach społecznościowych i mediach tradycyjnych.

Jeśli chodzi o szkolenia, Komisja ds. Kobiet i Sportu pracuje nad oficjalnymi, regulowanymi szkoleniami na poziomie I i II oraz nad kursami dla sędziów, a także nad ewentualnym kontynuowaniem szkoleń związanych ze sportem. Rozważane jest również spotkanie w celu opracowania podstaw uczenia się i technik szkoleniowych dla padel u kobiet.

Paqui Rojas wyjaśnia:

„Jest to program tak ambitny, jak konieczny, w którym zamierzamy uwzględnić szeroką analizę sytuacji, utkać kontury rozpowszechniania informacji o kobietach i padel oraz różne środki promocji padel kobiecy."

Ramón Morcillo został prezesem FEPwysłany sygnał był rzeczywiście sygnałem wzmocnienie parytetu płci w federacjach. Przyszłe środki będą również zmierzać w tym samym kierunku.

Ponadto jest pierwszym zarządem FEP składa się z takiej samej liczby kobiet i mężczyzn !

Podział nagród finansowych między turniejami mężczyzn i kobiet również został poddany przeglądowi, aby nadal wykazywać ten parytet w ramach Hiszpańskiej Federacji padel jest możliwe.

Źródło: strona wewnętrzna cmdsport.com

Sylvain Barnet

Sylvain Barnet, francuski szwajcarski scyzoryk i entuzjasta sportu. Geek z ostrym piórem, uwielbia, gdy plan wychodzi bez żadnych problemów. I zawsze gotowy do gry.