Francuska Federacja Tenisowa uderza dwa duże strzały na poziomie krajowym, nie licząc innych bardzo ważnych wydarzeń padelistycznych na całym naszym terytorium, w tym WPT w Monako we wrześniu ...

1 / Padel w centrum uwagi na słynnym dorocznym seminarium FFT

W dniach 23-27 marca w Deauville w hotelu Amirauté, gdzie znajduje się bardzo ważne centrum tenisowe, odbędzie się coroczne seminarium FFT CTR i CEDC lig.

Le padel będzie miał wtedy szczególnie centralne miejsce przez cały ten tydzień, ponieważ pole padel zostanie ustawiony na tę okazję.

W ciągu tygodnia odbędą się warsztaty Padel, aby przedstawić ten sport wszystkim regionalnym doradcom technicznym (RTC) i koordynującym doradcom ds. Rozwoju (CEDC) ze wszystkich lig francuskich. Będzie to blisko osób 110 z FFT, którzy następnie będą promować padel na terytorium francuskim.

Fabien Boudet, dyrektor Federalnego Życia FFT, wyjaśnia, że ​​„okSeminarium będzie miało szczególny charakter padelistyczny, ponieważ będzie na nim część objaśniająca, ale także część praktyczna ze skokiem padla podczas całego tygodnia tego spotkania.".

 2 / Roland Garros zaoferuje swój padel 

Również tutaj FFT zadaje cios we Francji, ale będzie miał również globalny wpływ, oferując pole padel podczas Roland Garros.

Jest to oczywiście bezprecedensowy ruch mediów w polu padla.

Henri Leconte bardzo obecny w padel przez prawie rok proszek będzie więc mówił a priori codziennie przez 2 tygodnie.

Bez wątpienia będzie Roland Garros przed i po.

Nie wspominając o tym, że nastąpią ważne wydarzenia i będą miały określony wpływ na rozwój padel :

  1. WPT w Monako we wrześniu
  2. Ostatnie etapy mistrzostw Francji w połowie października
  3. National Padel Cup pod koniec października.

Le padel wkrocz na obszar galaktyczny!

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.