Francuska Federacja Tenisowa uderza dwa duże strzały na poziomie krajowym, nie licząc innych bardzo ważnych wydarzeń padelistycznych na całym naszym terytorium, w tym WPT w Monako we wrześniu ...

1 / Padel w centrum uwagi na słynnym dorocznym seminarium FFT

Od 23 do 27 w marcu coroczne seminarium FFT CTR i CEDC odbędzie się w Deauville w hotelu Amirauté, gdzie znajduje się bardzo ważne centrum tenisowe.

Padel będzie wtedy miał szczególnie centralne miejsce przez cały ten tydzień, ponieważ na tę okazję zostanie ustawione boisko do padla.

W ciągu tygodnia odbędą się warsztaty Padel, aby przedstawić ten sport wszystkim regionalnym doradcom technicznym (RTC) i koordynującym doradcom ds. Rozwoju (CEDC) ze wszystkich lig francuskich. Będzie to blisko osób 110 z FFT, którzy następnie będą promować padel na terytorium francuskim.

Fabien Boudet, dyrektor Federalnego Życia FFT, wyjaśnia, że ​​„okSeminarium będzie miało szczególny charakter padelistyczny, ponieważ będzie na nim część objaśniająca, ale także część praktyczna ze skokiem padla podczas całego tygodnia tego spotkania.".

2 / Roland Garros zaoferuje swój padel

Ponownie FFT uderzy we Francji, ale będzie miało również globalny wpływ, oferując boisko do padla podczas Roland Garros.

Jest to oczywiście bezprecedensowy ruch mediów w polu padla.

Henri Leconte jest obecny w padelu od prawie roku i dlatego będzie mówił z góry każdego dnia przez tygodnie 2.

Bez wątpienia będzie Roland Garros przed i po.

Nie licząc, że nastąpią duże testy i będą miały pewien wpływ na rozwój padla:

  1. WPT w Monako we wrześniu
  2. Ostatnie etapy mistrzostw Francji w połowie października
  3. National Padel Cup pod koniec października.

Padel wchodzi w obszar galaktyki!

Franck Binisti - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.