Jak mówiliśmy kilka dni temu, FIP uruchomił nowy międzynarodowy tor, który zastępuje WPT. Na tym nowym torze odbywają się turnieje typu 1, porównywalne z Wielkimi Szlemami. W sezonie będą 4 tego typu. Pierwszy odbędzie się w Doha od 28 marca do 2 kwietnia 2022 r. We wszystkich turniejach typu 1, o nagrody pieniężne 525 000 €, zwycięzcy otrzymają 2000 punktów.

La FIP właśnie otworzyła rejestrację na ten pierwszy turniej, który odbędzie się w Międzynarodowym Kompleksie Tenisowym Khalifa w Doha w Katarze. Kwalifikujący się gracze mają możliwość rejestracji do 5 marca. Kwalifikacje odbędą się 26 i 27 marca, natomiast losowanie główne potrwa od 28 marca do 2 kwietnia.

Tabela kwalifikacyjna będzie zawierać 32 pary (w tym 2 dzikie karty). Jeśli chodzi o stół finałowy, będzie on składał się z 56 par (w tym 8 zakwalifikowanych i 4 dzikie karty). Aby w pełni zrozumieć pełny rozkład punktów, zapoznaj się z poniższą tabelą (Linia: FIP QSI Tour – typ 1).

FIP wyjaśnił, że hotel (w tym śniadanie) jest oferowany graczom z losowania głównego, a także kwalifikującym się graczom związanym z PPA (Padel Stowarzyszenie Graczy). Obiad i kolacja są wliczone dla wszystkich graczy na miejscu. Organizacja dba również o transport pomiędzy lotniskiem, hotelem i miejscem turnieju dla wszystkich graczy. Ponadto gracze związani z PPA będą mogli skorzystać z 50% zniżki na swoje bilety lotnicze.

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.