Jérôme Bécasset i Jean-Marc Herard będą codziennie przybliżać ligę i jej przedstawicieli na mistrzostwa Francji w Padel w Padel Klub Lyon (Padel Centralny). Liga Tennis Picardie jest oblężona.

Pikardia

1 / Ścieżka fitness

Benjamin KOSIR (BK): Zacząłem grać w tenisa w wieku 7, doszedłem do 3 / 6 i uczyniłem tę pasję moją pracą, ponieważ pracuję dzisiaj dla Picardie Tennis League i Komitetu kortu tenisowego jako doradca ds. sportów terytorialnych. Regularnie ćwiczę też kolarstwo górskie, bieganie ... i kurs padla!

Eric QUILLET MONCHIET (EQM): Zacząłem grać w tenisa w wieku lat 2 z moim ojcem, a następnie w wieku lat 5 w klubie. Mój najlepszy ranking to -15.

2 / Odkrycie Padel

BK: Zaczęliśmy padel z Ericem QUILLETEM (moim partnerem) w październiku 2014 w Amiens Multiball Center (jedyny padel na Amiens).

EQM: Z Benjaminem (moim partnerem) odkryliśmy padel w październiku 2014, dzięki reklamie FFT. Na szczęście w Amiens jest pole (Multiball, z naszym przyjacielem JP Chevrierem).

3 / Doświadczenie i cele

BK: To był krótki rok, kiedy graliśmy Padel. Zaczęliśmy rywalizować w styczniu 2015 roku. Powiedziałbym, że w porównaniu z wieloma zespołami wciąż jesteśmy „młodzi” w świecie Padel, jesteśmy bardzo zmotywowani i myślę, że mamy przed sobą spory margines postępu. Dziś padel zajmuje ważne miejsce w moim sportowym życiu o tyle, o ile niezależnie od wyniku daje mi dużo przyjemności (a myślę, że to najważniejsze).

MQ: Mamy tylko kilka miesięcy doświadczenia w grze Padel, ale bycie tenisistą ułatwia naukę gry.
Padel stał się „THE” sportem, który lubię uprawiać, i nieuchronnie chce osiągnąć pewne wyniki.

4 / Który klub?

BK: Gramy w Amiens Multiball Center, które prowadzi nasz przyjaciel (i trener ...) JP Chevrier

EQM: Jesteśmy w Amiens, w klubie MULTIBALL, centrum wielu rakiet stworzonym i zarządzanym przez Jean-Pierre'a CHEVRIERA, miłośnika wiosła. Nauczył nas podstaw gry, teraz został przyjacielem.

5 / Twój partner?

BK: Zawody rozpoczęliśmy w styczniu 2015. Dlaczego wybrałeś Erica? dobre pytanie ... wciąż szukam 😉 Nie, żartuję, oczywiście! Najpierw Eric i ja współpracujemy z Tennis League of Picardy, jesteśmy przyjaciółmi, a zwłaszcza nasze style gier doskonale się uzupełniają ... ale nie powiem więcej na ten temat.

EQM: Gramy poważnie od stycznia 2015, biorąc udział w zawodach, jeśli pozwala na to nasz profesjonalny harmonogram.
Dlaczego wybrałeś Benjamina KOSIRA jako partnera? Bardzo dobre pytanie, sam nie wiem (śmiech). Mówiąc poważniej, ponieważ jesteśmy współpracownikami, przyjaciółmi i odkryliśmy ten sport razem, jednocześnie. Każdy z nas ma swój własny styl gry, a szansa sprawia, że ​​wszystko jest w porządku, dobrze się uzupełniamy w tym sporcie. Z Benjem to prawdziwa przyjemność i mam nadzieję, że będę z nim grać tak długo, jak to możliwe.

6 / Kurs podczas kwalifikacji regionalnych

Wszystko poszło bardzo dobrze. Stosunkowo łatwo się zakwalifikowaliśmy. Żałować, że nie było już więcej drużyn, ale był to pierwszy i bez wątpienia w nadchodzących latach będzie ich więcej!

MSE: Fazy regionalne odbywały się w Amiens, w centrum MULTIBALL. Kilkanaście zespołów zostało zarejestrowanych. Najpierw faza grupowa, a następnie stolik finałowy.

7 / Ambicje i prognozy na finały

BK: Dla mnie priorytetem jest czerpanie przyjemności i czerpanie przyjemności z gry w padla może mieć nadzieję na wyniki ... a nie na odwrót! Ogólnie rzecz biorąc, mamy znacznie mniejsze doświadczenie i doświadczenie niż większość zespołów, czy potrafimy stworzyć niespodziankę?

Jesteśmy nowi w padelu i dlatego znamy niewielu graczy ... ale nie boimy się nikogo! Myślę, że tytuł zostanie rozegrany między drużynami, które mają już duże doświadczenie w padlu ... Wiemy, że nie ma logiki w sporcie, ale to doświadczona drużyna powinna zwyciężyć ,

MSE: Trudno powiedzieć, to sport wschodzący, z różnicami czasowymi zależnymi od regionu. Szczerze mówiąc, zobaczymy, celem jest dobra zabawa, dać z siebie wszystko, zagrać w naszego najlepszego padla, podsumujemy pod koniec mistrzostw. Dzięki różnym turniejom, w których graliśmy, zaczynamy poznawać dobrych graczy, ale nikogo się nie boimy. Nasze doświadczenie w świecie tenisa pozwala nam mieć dość spokojne podejście. Padel to sport, w którym każdy może pokonać każdego.

Jeśli chodzi o rokowania, nie mam pojęcia, może Pikardia (śmiech). Nie, prawdopodobnie zespół z Południowego Wschodu, w którym Padel jest praktykowany od kilku lat.

8 / Wiadomość dla przeciwników

BK: Roztropność

EQM: Uważajcie na was, przybywają sklep spożywczy i rzeźnik!

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazyn. Ofensywny na wszystkie tematy świata padla, do wielu tematów powraca z zawsze świadomym okiem.