Po ustaleniu, kto był najlepszym rozbijaczem na świecie, Padel Wywiad powraca z analizą kolejnego istotnego ciosu padel : la bajada.

Małe przypomnienie: bajada, co po hiszpańsku oznacza „pochodzenie”, jest technika która polega na strącaniu, niektórzy powiedzieliby nawet, wybijaniu wysokiej piłki z tyłu toru. W rzeczywistości ten strzał trafiamy powyżej lub na poziomie ramion po wysokim lobie, który odbija się i za bardzo odbija od szyby.

Oto wykres stworzony przez Padel Inteligencja, która uczy bajadazestawienie najlepszych zawodników płci męskiej od początku sezonu:

Złota Palma dla Victora Ruiza

Jak widać na tym diagramie, tylko jeden zawodnik przekracza 30% efektywności trafiając więcej niż 14 bajada na mecz od początku sezonu: jest nim Hiszpan Victor Ruiz. Nawiasem mówiąc, gracz, który osiąga najwięcej Bajada na mecz, tuż przed Javierem Rico, który mimo wszystko nie jest najwyższy w lidze ze swoim licznikiem 67. Druga szansa dla „małych” graczy, którzy mimo to chcą mocno uderzać wysokie piłki.

Rubio, mistrz świata w wydajności

Pod względem czystej skuteczności Hiszpan wyprzedza jednak kilku zawodników, m.in. Sanyo Gutierreza, Coki Nieto i Javiego Cardonę. Wreszcie, chociaż był jedynym graczem, który osiągnął wskaźnik sukcesu poniżej 50%, Gonzalo Rubio może mimo wszystko pochwalić się posiadaniem bajada najostrzejszy od początku sezonu, ponieważ ten strzał zapewnia mu punkt w jednej trzeciej przypadków.

Mistrz świata w wydajności, Rubio, jest tak naprawdę jedynym graczem, który osiągnął wydajność 32.5% w niecałe 9 bajada na grę.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!