Zapytany o strukturę, którą kieruje w FFT, Laurenta Aznara, Prezes Krajowa Rada ds Padel rozmawiał z naszym mikrofonem o wydarzeniach i aktualizacjach, które nadejdą w 2024 r.

Czym właściwie jest CNP?

„Rada Krajowa Padel (CNP) został wprowadzony w życie przez obecne kierownictwo FFT. Składa się z 22 członków pochodzących z różnych środowisk. Czternastu z nich reprezentuje ligi, z czego jedna zajmuje się ligą zagraniczną. Podobnie znajdziemy dwóch członków reprezentujących COMEX, dwóch innych członków będących rzecznikami rady nadzorczej tenisa i wreszcie cztery osoby reprezentujące struktury prywatne. Misją CNP jest bycie siłą propozycji dla COMEX dotyczących działań rozwojowych, działań regulacyjnych, a także harmonizacji kalendarza.”

„Nagradzaj kluby, które grają w grę”

„CNP spotyka się kilka razy w roku i dzięki opiniom z terenu staramy się między sobą debatować, aby móc zaproponować COMEX obszary pracy.

Jako przykład mogę podać tzw siatka indeksowa który został przez nas zaproponowany w maju ubiegłego roku i ratyfikowany przez COMEX w lipcu. Jest to zaproponowany sztandarowy środek, ponieważ widzieliśmy, że niektóre struktury prywatne zorganizowały sporo turniejów, niekoniecznie grając w grę licencyjną. Dla nas było to nie do przyjęcia. Dlatego zaproponowaliśmy siatkę opartą na liczbie zorganizowanych konkursów. Dwa miesiące po wdrożeniu siatki indeksacji możemy powiedzieć, że opinie są pozytywne. Podczas naszego ostatniego spotkania omówiliśmy ten temat wokół stołu i nie podkreśliliśmy żadnego napięcia”.

„Prosiliśmy o prawdziwy dialog między ligami a tymi strukturami. Celem jest wsparcie ich i zapewnienie określonej ilości czasu na ukończenie tych licencji. Mamy 40 licencjobiorców na utwór padelto znaczy, że jeśli klub posiada sześć boisk, to aby móc organizować nieograniczoną liczbę turniejów, męskich i mieszanych, musi mieć co najmniej 240 licencjobiorców."

"Nie jest to sankcja, ale naszym celem jest rozegranie meczu i nagrodzenie najlepszych klubów, dając im szansę na wdrożenie rozwiązań P1000, P1500 i P2000 w swoich obiektach.".

Aktualizacje na rok 2024

"Pod koniec miesiąca mamy spotkanie CNP, a przewodnik zostanie wydany w grudniu. W programie: nieobowiązkowa nagroda pieniężna w wysokości 500 funtów i nie mówię tu o skreśleniu. Zauważyliśmy, że P500 reprezentują tylko 8% zawodów i chcielibyśmy, aby nastąpiło przywrócenie równowagi pomiędzy wszystkimi formatami turniejów. Zatem jedną z propozycji, które złożyliśmy i która została ratyfikowana przez COMEX, jest to, aby nie wymagać już od klubów przeznaczania nagród pieniężnych na P500.

Kolejną rzeczą, która pojawi się w 2024 roku, będzie kalendarz, który zostanie zharmonizowany z federalnym kalendarzem sportowym. Ponadto światło dzienne ujrzą nowe zawody, takie jak Mistrzostwa Francji U16 lub +45, a także Mistrzostwa Francji. padel-fotel mieszany. Odbędą się one właśnie tutaj, 4Padel ze Strasburga w dniach 13–15 września 2024 r. Ostatni środek, jaki mogę przytoczyć, to zakaz udziału najsilniejszych w turniejach P25, P100, a nawet P250. Decyzję tę podjęto, aby nie zniekształcić poziomu tych zawodów."

Aby obejrzeć cały wywiad, przejdź poniżej:

Sebastien Carrasco

Przyszły naturopata i pasjonat padel, Seb jest dżentelmenem zdrowia/żywności Padel Magazine. Żongluje między olejkami pala, quinoa i olejkami eterycznymi. Od prawie dwóch lat z taką samą pasją zajmuje się nowiną o małej żółtej piłeczce.