Wywiad Pablo Ayma 2[vision_content_box style = "autumn" title = "Pablo Ayma"] Dzień po wydaniu kalendarza WPN 2016, Padel Magazyn spotyka trenera Pablo Aymę, byłego czołowego gracza, który został przekształcony w trenującego i trenującego graczy padla w regionie Barcelony:
http://www.pabloayma.com/ Tweeter @pabloayma1 / Facebook Pablo Aymà. [/ Vision_content_box]

Pablo przewodzi w tym sezonie parom żeńskim 6 G. Triay - L. Sainz (*) i C. Paz - P- Eyerhaguibel (para 11 WPT).

Kalendarz wpt 2016 właśnie został wydany i kilka środków płaci wiosłowi kobiet. Jak interpretujesz ten trend?

To wielki krok naprzód, zdaj sobie sprawę, że te ulepszenia są zasłużone. Jeśli spojrzymy na 5-6 lata temu, gracze, którzy byli w stanie przyciągnąć uwagę publiczności, a sponsorów nie było wielu, dziś sytuacja się zmieniła, rozwój kobiecej wiosła jest niezaprzeczalny, a ja nie zawahałbym się powiedzieć, że na ogół jest więcej graczy niż mężczyzn.

Rozwój kobiet Padel sprawia, że ​​Padel jest spektakularny, przyjemny, a także przyczynia się do rentowności tego biznesu.

Co to znaczy być profesjonalistą w 2016?

Ewolucja w kierunku Padel Pro była postępująca, oznacza to dziś całkowitą implikację ze strony graczy / jego.

Trening moich zawodników jest zorganizowany wokół cotygodniowych sesji 3 gry na torze, cotygodniowych sesji pracy fizycznej 2 do 3, miesięcznych sesji 2 do 4 nadzorowanych przez psychologa sportowego, do którego musimy dodać porady dotyczące stałego odżywiania casi.

W tym sezonie przewodzisz dwóm niedawno skomponowanym parom, fakt ewolucji na najwyższym poziomie z nowym graczem zakłada dodatkowe obciążenie pracą?

Oczywiście konieczny jest okres docierania do osiągnięcia optymalnego poziomu.

Jeśli umowa, koordynacja i gra są potencjalnie dobre, nie czekaj na wielkie wyniki przed wspólnym spędzeniem 1.

Jeśli chodzi o męski tor, powiedziałbym, że jest inaczej, szczyty graczy znane są od lat i z czasem niektóre pary się reformują (Mieres - przykład Lamperti ndr).

To tutaj wpływ sponsorów wpływa na karierę najlepszych graczy:

dobry kontrakt sponsorski może umieścić mnie w „strefie komfortu”, co wpływa na moją motywację, gdy szukam najlepszego rankingu lub wyników sportowych.

Poza obwodem WPT pro, w jakich zawodach rywalizują Twoi gracze?

Mistrzostwa kraju i niektóre etapy toru katalońskiego, jeśli pozwala na to kalendarz.

Poza twardą konkurencją gracze biorą również udział w wystawach i klinikach oferowanych przez lokalne kluby.

Po stronie Francji ... co Cię inspiruje do wprowadzenia formatu bez reklam (gry 9 i zestawy 2) na oficjalne turnieje FFT?

Nie pasuje to do profesjonalnego padla, ponieważ reszta świata przyjęła kolejny standard. Format w grach 9 wydaje mi się niesprawiedliwy i niesprawiedliwy.

Moim zdaniem format bez reklam jest idealny dla amatorskiego padla, mecze są skrócone, pozwala na większą rotację podczas turniejów, a także większą rentowność dla organizatorów, z możliwością grania większej liczby osób.

Ja sam pochodziłem z pokolenia graczy, którzy ćwiczyli padel z brakującą regułą, która zabraniała zmiażdżenia przeciwnika po powrocie służby ... usunięcie tej reguły zmieniło sport w grę ofensywną i spektakularne obecnie bardzo modne!

Bez względu na porę zmiana nigdy nie jest mile widziana!

Jaka byłaby twoja rada dla francuskich graczy zainteresowanych zawodami na najwyższym poziomie?

W grze Padel, podobnie jak w innych dyscyplinach, nie ma przepisu na cuda: to poprzez pocieranie cię do tego, co najlepsze, możesz poprawić swój poziom. Nie zaniedbuj coachingu i, jeśli to możliwe, ćwicz z najlepszymi graczami.

... Migracja do Padel do Ziemi Świętej jest nieunikniona?

Dzisiaj nie widzę żadnej alternatywy, mam nadzieję, że w przyszłości niektórzy trenerzy zwrócą się do Francji, aby szkolić zawodników.

Ostatnie słowo dla liderów francuskich klubów i trenerów ...

Rozwój praktyki sportowej obejmuje trening młodych zawodników.

Pamiętaj, że w hiszpańskim 2006 było niewiele centrów szkoleniowych dla młodych graczy, a wysoki poziom nieletnich praktycznie nie istniał.

Dopiero od 2007-2008 opracowano mniejszy padel, a szkoły faktycznie rozpoczęły szkolenie i wykrywanie.

Takie podejście przynosi owoce, ponieważ poziom wśród młodych ludzi jest obecnie znakomity, czego dowodzą wyniki na scenie międzynarodowej. We Francji, podobnie jak w innych wschodzących krajach padla, konieczne jest opracowanie osi refleksji wokół formacji młodych graczy.

Wywiady w Terrassa, 15 / 03 / 2016.

(*) Tylko nowa para damskiego topu 10

Wywiad przeprowadził Jean-Marc Hérard

Jean-Marc Herard

Jean-Marc Herard jest kronikarzem Padel Magazyn międzynarodowy. Zawodnik Barcelony oferuje nam bardziej międzynarodową wizję padla, w szczególności jego kolumnę Padel Brzęczeć. JMH to skaner padla świata.