Grupa Barrière uruchamia się w padelu. Z hotelem golfowym Deauville i jego kortami do padla 2 Raphaël de Spa, menadżer tenisa i padla w grupie, mówi nam wszystko o ustawianiu padla w Deauville.

1 / Jak to się stało padel ? Dlaczego padel w Deauville

Jako nauczyciel tenisa w Hôtel du Golf od kwietnia 2013 roku mogłem zaproponować projekt rozwojowy dotyczący tenisa. Początkowo chodziło bardziej o ustawienie struktury tenisa plażowego. Ale ten sport tak naprawdę nie zajmuje się Francją i widziałem, że rozmawiamy o tym coraz więcej padel. Ten sport rozwija się we Francji, dlatego w grudniu 2013 roku zaproponowałem alternatywę dla tenisa plażowego: padel.

Pomysł ten szybko uwiódł grupę, a zwłaszcza prezesa i dyrektora generalnego Barrière Group, Dominique Desseigne, który zatwierdził cały projekt. Chciałbym również podziękować za pracę byłego dyrektora hotelu golfowego, pana Jacquesa Horrenta, który zrealizował ten projekt.

W końcu te ziemie na pewno urodziły się w marcu 2016.

2 / Le padel czy tu rośnie?

Ludzie nie znają jeszcze dobrze padla. Wkrótce moją rolą będzie promowanie padla w Deauville poprzez działania inicjacji i odkryć. Turnieje Mini Padel będą organizowane w hotelu, ale również otwarte dla graczy z zewnątrz.

Celem jest naprawdę rozwój i inicjacja padla.

3 / A program padel będzie wkrótce oferowany?

Rzeczywiście, mamy ambicję zaproponować wystawę padla z dobrymi graczami 4, a także ludźmi, którzy niekoniecznie pochodzą ze środka padla lub tenisa. Pomysł polega na umieszczeniu dużego światła na padel w Deauville. Ten dzień padla jest planowany około maja / czerwca. Poinformujemy Cię, kiedy wszystko będzie gotowe do działania.

4 / Czy grupa Barrière mogłaby rozwinąć działalność padel na innych stronach?

Na razie nie jest planowane.

Naszym celem jest rozwój tego sportu w Deauville.

Goście z zewnątrz mogą również grać w padla. 30 € / pole. W zestawie rakiety i piłki.

Wywiad przeprowadziła Pauline Renvoisé

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.