Le liczba obserwujących padel wzrasta wszędzie we Francji. Bretania nie jest wyjątkiem od reguły, ponieważ w ostatnich miesiącach sport przeżywał przyspieszenie. Stan gry.

Solidny fundament

Liczba torów jest pierwszym wskaźnikiem, który determinuje rozwój padel na terytorium. Jeśli zawsze trudno jest określić, ilu zawodników uprawia daną dyscyplinę, liczba torów jest dobrze znana.

Obecnie Bretoni mogą grać na 32 różnych torach. Istnieje łącznie 9 klubów publicznych reprezentujących 14 torów; 3 zrzeszone prywatne kluby reprezentujące 10 utworów; 2 zatwierdzone przez FFT prywatne kluby reprezentujące 6.

Dwa utwory padel outdoor zostały zainstalowane w Pontivy na terenie kompleksu Ligue de Bretagne. W regionie w północnej części Francji padel indoor jest uprzywilejowany, aby móc grać maksymalnie przez kilka dni w roku.

Coraz więcej projektów

Szacunkowa liczba graczy została oszacowana na 400 przez FFT. Wśród nich osiem kobiet znajduje się w rankingu FFT, z Émilie Martin na 116 miejscu w rankingu i 116 mężczyzn z Dylanem Guichardem na 38 miejscu.

Można grać padel we wszystkich departamentach bretońskich, z co najmniej dwoma ścieżkami w każdym z nich. Rennes jest punktem odniesienia z trzynastoma wyciągami.

Wiele projektów ma się również pojawić z potwierdzonymi projektami w Brześciu, Vannes Menimur, Quimperle i Quimper.

Rozważane są inne projekty w Beaussais/Mer, Concarneau, Benodet, Hede, Vannes, Elven i Chateaubourg.

Dzięki tym wszystkim projektom i zaangażowanemu zespołowi, padel ryzykuje, że w ciągu najbliższych kilku lat stanie się globalnym fenomenem w Bretanii.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !