Premier Padel uderzył mocno w Argentynie, proponując międzynarodowe wydarzenie, w którym zebrano wszystkie składniki, aby umożliwić temu sportowi przejście etapów aż do ostatniego etapu: Igrzyska Olimpijskie. 

Prezydent Międzynarodowej Federacji im Padel (FIP), Luigi Carraro, miał bardzo mocne słowa po tym, co nazwał sukcesem”historia dla padel” w Aconcagua Arena. 

fip luigi carraro premier padel

Prawie 180 krajów dotkniętych tym etapem w Mendozie, 55.000 XNUMX widzów, w tym 11.000 XNUMX tylko na finał, rzadkie emocje, w szczególności wyjątkowa publiczność całkowicie oddana królowi Beli. 

Nie wspominając o zapowiedziach FIP z padel na Igrzyskach Ameryki Południowej w tym roku. 

„To, co wydarzyło się w tych dniach w Argentynie, było historycznym kamieniem milowym dla padel, ponieważ przyciągamy coraz więcej kibiców z całego świata – energia i rozmach naszego sportu są niesamowite. Wierzę, że padel szybko staje się jednym z największych sportów na świecie. Aby to zrobić, musisz umieścić graczy w centrum wszystkiego i mieć najlepszych partnerów.

Luigi Carraro
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.