Babolat, przygotuj się na sezon padel 2017 „Ze spokojem i determinacją ”. Po byciu partnerem francuskiego zespołu padel podczas mistrzostw świata padel przez zespół w Cascais, marka Babolat w pełni zamierza kontynuować swoje wysiłki na rzecz wspierania padel rozwijać we Francji.

Frédéric Bertucat, dyrektor Babolat Padel i Jessica Ginier, 4e na mistrzostwach Francji padel a zawodnik reprezentacji Francji opowie nam więcej o swojej karierze i sprzęcie Babolat.

Zanim porozmawiamy o przyszłości, czy możemy podsumować rok 2016?

Frédéric Bertucat - Ze strony bardzo ciekawy rok we Francji padel. Widzimy, że padel nabiera innego wymiaru. Poziom na ostatnich Mistrzostwach Świata w Lizbonie był naprawdę wyższy. Co miesiąc pojawiają się nowe kluby padel rozwijać się. Zjawisko to jest ważne we Francji. Ale cieszę się, że stopniowo widzę to zjawisko Padel staje się NA CAŁYM ŚWIECIE !!! Włochy, Francja i Szwecja to z pewnością kraje, w których padel rośnie najbardziej w Europie. Jeśli chodzi o Babolat, aby być wiodącą międzynarodową marką w sportach rakietowych, bardzo uważnie ją śledzimy i organizujemy się, aby wspierać ten rozwój wśród zawodników, instruktorów, klubów, federacji itp.

Jessica Ginier - Dla mnie to także rok „ wysięgnik padel ”. Wreszcie nie gram padel że przez prawie rok. I widzę, że inni tacy jak ja wkraczają w to padel niedawno. To staje się prawdziwym trendem, prawdziwą modą. W samym Lyonie kluby padel rozwijają się z dużą prędkością W ciągu 2 lat z zaledwie małego klubu o 1 boisku przeszliśmy do 6 klubów padel. To jest do powiedzenia. Wydaje się, że ten trend w Lyonie nie chce zwalniać.

Co się stało, że zacząłeś w tym momencie padel ?

JG - Moja współpraca z moim partnerem Alixem Collombonem była dla mnie prawdziwą szansą i wyzwalaczem. Włożyła moją stopę w strzemię. Od tego czasu jej nie opuściłem i staramy się inwestować coraz więcej w ten sport. Będąc w stanie dotrzeć do 4e miejsce na mistrzostwach Francji padel Ostatni miesiąc 2016 jest dla nas odskocznią. To skłania nas do ambicji na przyszły rok. Zwłaszcza, gdy wiemy, że w tym środowisku jesteśmy przecież bardzo młodzi.

FB - Chociaż rynek w całej Francji szybko się rozwija, jest jeszcze młody. Francja jest również jednym z krajów, w których liczba osób uprawiających sporty rakietowe należy do najwyższych na świecie. Potencjał jest ogromny, dopóki nie zostanie pierwszą potęgą Padel pod względem liczby uczestników… Jessica, były Francuz nr 27 (441 WTA), jest doskonałym przykładem tego, że tenis i Padel mogą żyć razem bardzo dobrze. Podczas tych mistrzostw świata nasze dziewczyny i nasi chłopcy pokazali, że poziom gry we Francji poprawia się. Ale wciąż jest do zrobienia. Eli Amatriain (drużynowy mistrz świata 2016, świat nr 5 i 32 lata) powiedział mi, że nasze córki przypomniały mu poziom Hiszpanów sprzed 10-15 lat, czyli zawodników lub byłych zawodników tenis na bardzo dobrym poziomie Padel. Jessica jest zatem pionierem. Do zobaczenia za 10 lat.

Czy w przyszłym roku można zrobić jeszcze lepiej?

JG: Można osiągnąć lepsze wyniki niż w tym roku, ale poprzeczka jest nadal bardzo wysoka. W ciągu jednego roku zdobyliśmy mistrzostwa Francji i mistrzostwa świata w padel według zespołu. To nawet niesamowite. I to wtedy, gdy dopiero zaczynałem grać padel, zaledwie rok temu. Myślę, że jest piękny. Z drugiej strony, oczywiście, rozczarowanie na świecie, ponieważ przyjeżdżamy tylko 9e w zespołach 12 ... Potem mam szczęście, że mam markę, która wierzy od miesięcy od początku mojej przygody. Więc wszystko jest zielone, aby spróbować zrobić lepiej.

FB - Jessica miała świetny bieg w bardzo krótkim czasie i gratulujemy jej. Z pewnością jego poziom tenisa pomógł mu w rozpoczęciu gry padel. Aby przenieść go na wyższy poziom i móc konkurować z zapiekanym Mondialem, Francuzi muszą poszukać ekspertów Padel z naszymi hiszpańskimi sąsiadami lub wyjechać na praktyki do Hiszpanii.

Ponadto w grudniu przywitam podczas Master World Padel Tour kilka Francuzów w klubie, w którym znajdują się nasze biura Babolat Padel : SANSET PADEL w Madrycie (30 boisk i centrum treningowe dla wielu 10 najlepszych graczy na świecie). Zapraszam moich rodaków na praktyki… To „usługa”, którą zaczynamy realizować dla naszych zawodników / klubów Babolat.

Na świecie w porównaniu z Meksykiem nasi Francuzi zapłacili cenę za meksykańską cierpliwość. Plik Padel to trochę tenisa, squasha, ale strategia gry jest znacznie bliższa tej z badmintona. Plik padel to gra w szachy rakietowe.

Teraz nie boję się przyszłego poziomu gry Francuzów w nadchodzących latach.

JG - Nie będziemy kłamać, Francja wciąż stoi za innymi narodami. Poziom krajowy nie jest tak wysoki, jak się spodziewaliśmy. Ale zrobimy wszystko, aby poprawić.

Jeśli chodzi o rakietę, czy przejście z tenisa na tenis jest skomplikowane padel i wzajemnie ?

JG: Jest czas na dostosowanie, zwłaszcza kilka pierwszych razy, kiedy zaczynasz padel. Rakieta padel jest krótszy niż tenis. Nagle na początku może być pewna liczba lasów. Uważam, że jest to wspólne dla wszystkich tenisistów, którzy zaczynają grać padel. Potem czas adaptacji wydaje się stosunkowo krótki.

Niemniej jednak miałem okazję grać wystarczająco szybko z Babolat Sensation Tour. To rakieta, która może zadowolić wielu graczy

tenis, bo doznania są blisko. Pochodząc z tenisa, mam dość mocny profil. W przypadku rakiety Babolat stwierdziłem, że ma dobrą równowagę między kontrolą a mocą.

FB - Po stronie Babolata wzięliśmy pod uwagę fakt, że mamy też tenisistów trenujących Padel. Dlatego opracowujemy produkty o wysokiej wydajności, które mogą sprostać wymaganiom i wrażeniom tenisisty. Sensation Tour to dość zrównoważona rakieta wyczynowa, która nagle przypomina doznania rakiety tenisowej, takiej jak Pure Drive. Rakieta o wysokich osiągach z doskonałym kompromisem między mocą a precyzją. Inni bardziej ofensywni gracze, tacy jak Morgan Mannarino, będą preferować VIPER Tour, który dzięki diamentowej główce, konstrukcji na poziomie ramy i wyjątkowo miękkiej piance zapewni mu maksymalną moc.

Co planuje Babolat na następny rok?

FB - Będziemy kontynuować naszą dynamikę, w lipcu zeszłego roku wypuściliśmy but JET PADEL który jest obecnie na nogach wielu profesjonalnych graczy i został uznany przez prasę specjalistyczną w Hiszpanii za niespodziankę roku i jedno z najlepszych butów. Zawsze będziemy współpracować z World Padel Tour oraz graczy z pierwszej dziesiątki, takich jak Miguel Lamperti.

W części na rakietach śnieżnych zespoły programistów pracowały głównie nad wydajnością rakiety, poprawiając niektóre cechy, takie jak moc, precyzja i tolerancja. Następnie kontynuujemy prace nad nowymi projektami, które zobaczą dzień 2017.  Poczekaj i zobacz;). 

Czy dobra gra w tenisa oznacza dobrą grę? padel ?

JG - W każdym razie to pomaga. W zeszłym roku byłem francuskim numerem 60 i starym 27e Francuski gracz. To doświadczenie w tenisie pomogło mi znaleźć się w pierwszej 20 francuskiej czołówki padel w mniej niż rok. Mój partner, Alix Collombon, były top 35 tenisistów we Francji, postawił mnie na krawędzi padel. Od tego czasu już nie gram padel niż tenis! Byliśmy z mistrzami Francji Alix w drugiej serii w deblu. Gra podwójna w tenisa bardzo nam pomaga padel (na 10 lat). Dublety w tenisa pomagają nam padel ze strony mentalnej mała gra, odruchowe salwy. Spójrz na mistrzów Francji, to była druga seria.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.