Uwaga, nie liczymy jego punktów, jak na przykład gracze World Padel Tour. Tak, padel jest liczony we Francji jako podwójny w tenisie. Uważaj więc, aby nie popełnić błędów podczas liczenia punktów w turnieju Padel zatwierdzonym przez Francuską Federację Tenisową (FFT).

Format punktów:

Obliczenie wyniku jest takie samo jak w tenisie: 15, 30, 40, gra, set, mecz.

Mecz rozgrywany jest w dwóch zwycięskich setach. Przy 40 wszędzie: zastosowanie decydującego punktu (drużyna, która zdobędzie punkt, wygrywa grę).

W 40 wszędzie drużyna przyjmująca wybiera, po której stronie otrzyma ten siódmy punkt gry.

Oczywiście przebijający nie mogą zmienić swojej pozycji, aby otrzymać ten decydujący punkt. Drużyna, która zdobędzie decydujący punkt, wygrywa.

Oficjalnie w grach mieszanych odbiorca musi być tej samej płci co serwer. Ta zasada jest dziwna, ponieważ nie ma jeszcze możliwości homologacji turniejów mieszanych na FFT.

Format zestawów:

Istnieją 2 sposoby liczenia:

1 / Dwa zestawy gier 6, super decydująca gra w przypadku 3e zestaw

Jeśli obie drużyny dotrą na 6 / 6, rozegrany zostanie remis. Pierwsze siedem punktów z różnicą dwóch punktów wygrywa zestaw. W przypadku remisu na 6 / 6 lub 7 / 6 decydująca gra trwa do momentu, aż jedna drużyna przejmie dwupunktową przewagę

3e set: Super decydująca gra (super tie-break)

W przypadku remisu w jednym secie, rozegrana zostanie decydująca gra premiowa o punkty 10. Zespół, który wygra tę super decydującą grę z różnicami 2, wygra grę.

2 / Zestaw gier 9

Pierwsza drużyna 9 Games (z dwiema różnicami) wygrywa mecz.

W przypadku 40A: zastosowanie decydującego punktu.

Jeśli obie drużyny dotrą na 8 / 8, zostanie rozegrana decydująca gra. Pierwsze siedem punktów z różnicą dwóch punktów wygrywa zestaw.

Powiedziałeś o decydującej grze lub remisie?

Decisive Game to francuskie tłumaczenie tie-break. Super remis jest równy super decydującej grze. W Quebecu, by powiedzieć remis, mówimy: złamana równość ...

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.