Żegnaj futbolu, długie życie padel ! Sport wymyślony przez Enrique Corcuerę jest obecnie najczęściej uprawiany w Madrycie, przewyższając piłkę nożną... Historyczny. Rzeczywiście, według barometru nawyków sportowych SPSG Consulting, Madrylijczycy ćwiczą więcej padel niż piłka nożna.

W tym raporcie obserwujemy pojemność, jaką ma padel aby przyciągnąć szerokie grono ludzi. 17,8% Madryniańczycy ćwiczą padel et 17,5% piłka nożna. Prawdziwa zmiana w stolicy Hiszpanii, gdzie piłka nożna zawsze była sportem emblematycznym.

Ten trend potwierdza jedno: le padel stale zwiększa swoje znaczenie, nawet w Hiszpanii. Kraj ten jest kolebką tego sportu wywodzącego się z Meksyku. Również po drugiej stronie Pirenejów znajdujemy najwięcej praktykujących. i licencjobiorców na świecie. Mimo to dzisiaj widzimy, że le padel w Hiszpanii nie osiągnął jeszcze pełnego szczytu. Dowodem jest to badanie, które wyraźnie pokazuje wpływ, jaki ten sport wywiera każdego roku.

Ponadto, padel stało się dziś dla Hiszpanii czymś więcej niż tylko sportem. Jest to także wektor turystyki. Ile osób rocznie wyjeżdża do kraju na szkolenie zaawansowane? Ogromnie. Często zdarza się, że francuscy gracze-amatorzy wybierają się na tego rodzaju wycieczki.

Madryt umożliwił zawodnikom grę w różnych ośrodkach, dzięki nowym strukturom, nowym centrom i ciągłemu odnawianiu dyscypliny. Jest to pierwsze duże miasto, w którym padel wykroczył poza futbol jeśli chodzi o praktyków.

Czas pokaże, czy inne hiszpańskie metropolie odczują ten sam trend… jak Barcelona na przykład.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.