QUALISPORT dokonuje przeglądu rozwoju padel we Francji, która według Emelyne Rivière, dyrektor Babolat Padel, cieszy się „z pewnością wyjątkowy wzrost we wszystkich dyscyplinach sportowych".

Po doświadczeniu rozwoju w krajach hiszpańskojęzycznych w latach 1980. XX wieku padel obecnie przeżywa znaczny rozwój w wielu krajach (Szwecja, Belgia, Portugalia, Włochy, Francja itd.). Łącznie ponad 16 milionów (Praktyczny przewodnik po FFT) graczy na świecie. Hiszpania (gdzie padel wyparł tenis) pozostaje wiodącym krajem z 4 milionami graczy i zainstalowanych ponad 10 000 utworów.

Covid nie spowolnił rozwoju określanego jako „olśniewający”. Producent rakiet śnieżnych zapewnia nas, że „co roku podwaja obroty ", nigdy nie widziany.

Międzynarodowa Federacja padel zrzesza 44 federacje. ten padel szybko stał się profesjonalistą i istnieją 3 tory na bardzo wysokim poziomie World Padel Tour (prowadzony przez spółkę zależną Estrella Damm), theAPT Padel Wycieczka (stworzony przez Fabrice Pastora, byłego profesjonalnego gracza padel i mongaski przedsiębiorca), a ostatnio Premier Padel, oficjalny obwód Międzynarodowej Federacji Padel (FIP). Każdy obwód zarządza własnym systemem punktacji, aby przeprowadzać swoje rankingi.

We Francji liczba graczy szacowana jest na 150 000 i jest tysiąc utworów z padel. W ostatnich latach budowano około 200 rocznie. Liczba, która powinna przyspieszyć wraz z projektem federacji polegającym na podwojeniu liczby instalacji do 2024 roku. Dla Erica POINSIGNON z CONCA SPORT” rozwój padel jest obecnie prowadzona głównie przez sektor prywatny, niezależnie od tego, czy są to osoby fizyczne, które chcą mieć sąd osobisty, czy firmy utworzone wokół padel. Jednak wiele klubów i instytucji poszukuje informacji, a sytuację należy zrównoważyć między publicznymi i prywatnymi. ".


logo sportu

Więcej informacji o QUALISPORT: 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.