Le padel to sport techniczny, fizyczny, a także bardzo mentalny! Bardzo niewielu graczy ma trenera mentalnego, który z różnych powodów ich obserwuje. Zobaczymy, jakie korzyści trener mentalny może przynieść Tobie indywidualnie i zespołowo.

Trener mentalny:

W świecie padel, kilku graczy, którzy podjęli decyzję o otrzymaniu wsparcia psychicznego, zwracają się do psychologa. Każdy zawodnik jest inny i ma inne oczekiwania. Pamiętajmy, że w sporcie są bardzo dobrzy trenerzy mentalni, którzy mają przeszłość jako zawodowi gracze i przede wszystkim przećwiczyli na sobie metody, które stosują, aby lepiej je zrozumieć i przekazać je jak najlepiej. Jakie więc znaczenie ma umysł w padel ?

Dlaczego bardzo niewielu graczy korzysta z pomocy trenera mentalnego?

Po pierwsze, praca z trenerem mentalnym wiąże się z kosztami. Ale jeśli potraktujesz to jako inwestycję, która będzie ci służyć zarówno na poziomie sportowym, jak i osobistym w życiu codziennym, zobaczysz, że poznasz siebie lepiej, a to może być okno na większy rozkwit w życiu każdego dnia .

Założenie, że masz trenera mentalnego, oznacza zaakceptowanie poglądu innych, który staje się inny, ponieważ jesteś (błędnie) zaliczany do kategorii słabych psychicznie. Więc co ? Czy posiadanie trenera fizycznego oznacza konieczność bycia fizycznym głupcem? Wszystkie te uprzedzenia nie powinny cię powstrzymywać ani uniemożliwiać podjęcia kroków prowadzących do mentalnego, umocnienia się i osobistego odkrycia.

Przygotowanie mentalne zapewni Ci mnóstwo narzędzi i zasobów, dzięki którym możesz przewyższyć siebie, przewyższyć siebie, nigdy się nie poddawać i w każdej chwili znajdować rozwiązania!

Indywidualna koncentracja:

Nawet jeśli padel to sport zespołowy, każdy zawodnik musi być w stanie skoncentrować się na sobie, a nie na tym, co robi partner lub na jego postawie. Jest to bardzo trudne i jeśli gracz nie ma narzędzi mentalnych, aby znaleźć skupienie i rutynę, każda drobnostka może go zniszczyć i spowodować upadek drużyny. Dlatego znajomość siebie i umiejętność skupienia się na sobie jest czymś niezbędnym dla gracza. padel.

Zjednoczony zespół:

Kiedy gracz zna swoje słabe i mocne strony, doprowadzi to do rozwoju zespołu, stania się silniejszym i bardziej odpornym. Możliwość skupienia się na sobie i zostania liderem drużyny, gdy mecz nie układa się na twoją korzyść, lub umiejętność podnoszenia morale i wspierania partnera w trakcie meczu i po nim, to wszystko jest siła psychiczna, którą należy wykorzystać korzyść zespołu. Im silniejsi psychicznie są obaj gracze, tym silniejszy będzie zespół i nigdy się nie podda w najbardziej skomplikowanych momentach.

Zrozumiesz, że posiadanie trenera mentalnego jest prawdziwym plusem w twoich postępach w nauce padel. Można nawet powiedzieć, że trener mentalny jest tak samo ważny jak trener padel lub fizyka.

Mamy szczęście zaliczyć do grona najlepszych francuskich piłkarzy 2, byłych zawodowców tenisa, a obecnie 2 najlepszych trenerów mentalnych sześciokąta.

Zarówno Jean-Michel Pequery, jak i Pier Gauthier cieszą się uznaniem w swoim zawodzie, w szczególności dzięki zapierającym dech w piersiach wynikom osiąganym przez ich zawodników we wszystkich dyscyplinach sportowych (tenis, golf, poker itp.). Mieć szansę posiadania tych dwóch trenerów mentalnych i nie skorzystać z nich lub się wahać, to po prostu wstyd, ponieważ wypróbowanie ich oznacza ich adopcję.

W przyszłym artykule przyjrzymy się bliżej tym 2 ASom mózgu!

Max Moreau

Max Moreau jest jednym z najlepszych francuskich w padel. Sherlock z padel otwiera drzwi do francuskiego i profesjonalnego toru. Ten ekspert w dziedzinie padel nie zawaha się interweniować w sprawie taktyki i techniki naszego sportu.