Dramatyczny zwrot akcji tego popołudnia w World Padel Tour Master w pierwszym półfinale mężczyzn pomiędzy Fernando Belasteguin / Pablo Lima i Miguel Lamperti / Juani Mieres.

Porzucenie Pablo Lima

Mecz został przerwany po przejściu na emeryturę Pablo Lima. Rzeczywiście brazylijski gracz cierpiał na infekcję nerek zdiagnozowaną ponad tydzień temu, ale podjął decyzję o udziale w turnieju.

Decyzja, która z pewnością zostanie skomentowana (i zakwestionowana?) Wkrótce w prasie.

Pablo Lima zdiagnozowano odmiedniczkowe zapalenie nerek w szpitalu uniwersyteckim Dexeus w Barcelonie w grudniu 5. To jest poważna infekcja nerek. Lekarze ostrzegali sportowca, że ​​już w grudniu 5 musi przerwać intensywną aktywność fizyczną w przypadku gorączki.

Podczas 1er w tym półfinale Lima doświadczyła objawów złego samopoczucia i gorączki. Po stwierdzeniu, że do służby medycznej doszło powyżej 38,5 ° C, zawodnik został zmuszony do opuszczenia boiska i rezygnacji z turnieju.

Według niektórych osób ze społeczności medycznej na miejscu, a nawet niektórych graczy padel, Pablo Lima powinien był wycofać się przed rozpoczęciem zawodów i pozwolić innemu graczowi zająć jego miejsce obok Beli. Publiczność również bardzo głośno karciła, krzycząc „FUERA” (na zewnątrz). Krytyka skierowana zarówno do gracza Pablo Limy, jak i do organizacji. Pamiętaj, że cena biletu przekracza 30 € i zobacz więcej w niektórych kategoriach. Wielu przyjeżdża z rodzinami… rachunek jest drogi.

Trudno jednak wyobrazić sobie Pabla Lima podejmującego tę decyzję samodzielnie. Bela z pewnością zweryfikowała tę opcję, a także cały klan Bela / Lima.

Jednak para była w dużej mierze częścią tego Mistrza, odkąd wszystko wygrała. Prowadziła nawet przerwę, zanim dziewczyna zabrała Lima. Jest to dodatek do drugiego porzucenia po kontuzji ramienia tej samej Limy.

Nie mówmy nawet o Belie, która ponownie musi zrezygnować z turnieju. Pamiętamy problemy zdrowotne Juana Martina Diaza, jego byłego partnera, zmuszając parę do porzucenia półfinałów, prowadząc zestaw ...

Dlatego właśnie para Miguel Lamperti / Juani Mieres zagra w finale w najbliższą niedzielę 18 grudnia o godzinie 12.00 przeciwko Paquito / Sanyo.

Drugi półfinał był raczej klasyczny. Nic nadzwyczajnego. Wygrała w zestawach 2 (6 / 4 6 / 4) przeciwko Sanchez / Diaz.

Pauline Referred - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.