Tennis Club Tarascon, który ma już korty tenisowe 6, w tym pokryte gliną 2, inauguruje swoje zewnętrzne korty tenisowe 2. Laurent Rizzo przedstawia nam, w jaki sposób TC Tarascon rozpoczął przygodę z padelem.

Dlaczego uruchomiłeś padel w twoim klubie?

Czytam artykuł w gazecie regionu. Dotyczy to Padel de MonPlaisir w Awinionie. W regionie Tarasconnais nie było wiele. Była to więc dobra okazja do stworzenia nowej aktywności, która uzupełni grę.

Jestem niedawnym Prezesem Tennis Club Tarascon i aby zaszczepić dynamizm, padel trafił w prawo. Mamy nadzieję, że będzie to dodatkowy dochód finansowy.

Czy ludzie już przychodzą do klubu?

Mamy już ludzi zadających pytania i pragnących zagrać. Niekoniecznie ludzie, którzy już grają w tenisa. Ponadto liczymy na to, że padel zapewni nam dodatkowych członków do animacji klubu.

Będzie to klub stowarzyszony z FFT. Mamy nadzieję zaproponować turniej, animacje do uruchomienia maszyny.

Mamy bardzo dobry sprzęt Padel. Poszło bardzo dobrze. Konstrukcja podłoża i materiały mają bardzo dobre cechy.

Bardzo chcielibyśmy, aby inne kluby Padel rozpoczęły przygodę w regionie, aby stworzyć dobrą emulację na poziomie regionalnym, a następnie krajowym. Nie boimy się możliwej konkurencji. Przeciwnie, mamy nadzieję, że będzie to korzystne dla wszystkich i dla klubów.

Jak potoczy się szkolenie i nauczanie padla w klubie?

Od 8 do 13 w maju mieliśmy sesję zorganizowaną przez klub, którego gospodarzem był Cédric Carité z Padel Academy, struktura, która pozwoliła nam się zaktualizować i być na szczycie w transmisji nauczanie Padel w naszym regionie.

Mamy członków klubu 215, męską drużynę w National 4, bardzo profesjonalną BE. Padel ma wszystko, aby robić piękne rzeczy.

Wywiad przeprowadził Franck Binisti w TC Tarascon

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.