Klub tenisowy w Bordeaux stał się czele wiosła w Akwitanii. Od czasu inauguracji w zeszłym roku powstało wiele projektów.

klub tenisowy bordeaux padel

Klub tenisowy Bordeaux w trybie treningowym

Przez rok kursował klub tenisowy w Bordeaux

Brakowało tylko szkolenia pedagogicznego nauczycieli w celu przedłużenia struktury padla w klubie. Odbywa się to, ponieważ urzędnicy TCB chcieli interwencji „ Padel Tennis Academy „Z zespołem nauczycielskim grającym bardzo regularnie w Padla, w tym na poziomie krajowym z kilkoma bardzo dobrymi reprezentantami podczas ostatnich mistrzostw Francji. Dlatego potrzebowali prawdziwego specjalisty od padla, który doskonale znał problemy klubu tenisowego.

Od lewej do prawej: Cédric CARITE (trener), Patrick LAGAROSSE (prezes), Grégory MONGES, Alexa LAFITTE, Ludovic CHASSAGNARD, Raphael OUVRARD

Następnym krokiem jest ustawienie drugiego kortu, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony graczy. „To jest planowane na rok 2017”, mówi prezes Patrick LAGAROSSE.

Padel Bordeaux

Projekt rozwoju Padel jest wciąż aktualny

W tej chwili Tennis Club de Bordeaux będzie się nadal rozwijał dzięki boisku do padla.

Patrick Lagarosse, szef komitetu sportowego klubu wyjaśnia, że ​​jeśli padel rozwija się dobrze w klubie, „ Zaskakujące jest to, że nasi zawodnicy padel najczęściej pochodzą spoza klubu, mimo że tenisistki licencjonowane dla klubu mają zintegrowany padel w składzie. »

W projekcie ustanowienie partnerstwa z klubem tenisowym Saint Loubès.

W przyszłym roku można stworzyć boisko do padla, a także podwórko. Ale wszystkie te projekty zobaczą dzień, jeśli padel będzie kontynuował rozwój w klubie.

Poprowadź National Padel Cup od 6 do 18 wrzesień

Odbędą się 2 wydarzenia: zatwierdzony turniej mężczyzn i turniej mieszany.

więcej o Padel Tennis Academy

PADEL AKADEMIA TENISA: Organizacja szkoleniowa

Informacje na temat 06 61 68 55 98 lub „cédric @padeltennisacademy.fr »

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.