Niedawno ogłoszone umowy z platformami takimi jak Movistar Plus+ (Hiszpania), Sky México, VodafoneZiggo (Holandia) i DirecTV (LATAM) przybliżają transmisję World Padel Tour najważniejsze międzynarodowe wydarzenia sportowe.

Fani będą mogli połączyć transmisję telewizyjną z treściami w Internecie i aplikacjach World Padel Tour TV, darmowy OTT opracowany przez technologiczną spółkę zależną LaLiga.

Aż do 110 różnych krajów będzie mogło cieszyć się koncertem World Padel Tour za pośrednictwem lokalnego lub regionalnego operatora telewizyjnego. Ten krok potwierdza chęć WPT do płacenia za swoje najbardziej spektakularne mecze.

Umowa ogłoszona kilka dni temu z Movistar Plus+ w Hiszpanii przez trzy sezony, co pozwoli po raz pierwszy w swojej historii na kontrolę nad produkcją transmisji we wszystkich turniejach na całym świecie, zgodnie z najnowszymi umowami z Sky México, VodafoneZiggo i amerykański dostawca DirecTV, nadawać wszystkie obwody w Meksyku, Holandii i 58 terytoriach w Ameryce Południowej.

Potwierdzenie tych nowych sojuszy kończy się umowy zawarte w zeszłym roku z Canal+ France na transmisję turnieju w ponad 60 krajach, i z Grupa Mediapro za międzynarodowy marketing praw telewizyjnych na kolejne sezony. Wszystkie te umowy następują podpisanych w poprzednich sezonach m.in. z Nordic Entertainment Group (Szwecja, Norwegia, Finlandia, Dania i Islandia), SKY Italia i Telenet (Belgia)..

Rosnąca publiczność

Publiczność nagrana w zeszłym sezonie pokazuje rosnące globalne zainteresowanie WPT. W 2021 roku liczba wyświetleń na oficjalnym kanale YouTube podwoiła się w porównaniu z poprzednim sezonem, ze średnim wzrostem 97% w 18 krajach z ponad 300 000 wyświetleń, Podobnie 2,3 miliona widzów na żywo na turniej przez YouTube (o 43% więcej niż w 2020 r.) i 36% wzrost liczby wyświetleń treści na żądanie za pośrednictwem tego kanału, zainspirował tworzenie w zeszłym roku World Padel Tour TV, oficjalny OTT, który w pierwszych dwóch miesiącach działalności zdobył ponad 225 000 zarejestrowanych użytkowników.

Ponadto dziesiąty sezon World Padel Tour SERA konsolidacja własnej oficjalnej platformy do strumieniowego przesyłania wideo, opracowany przez LaLigaTech. Ta platforma pozwoli fanom WPT obejrzyj transmisję na żywo z 16. i 8. finału turniejów kobiet i mężczyzn za darmo, Ponadto transmitowany będzie turniej kobiet sezonu 2022 totalnie wolny.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.