Po jednostronnym finale na korzyść Coello/Tapia na P1 w Acapulcow poniedziałek oficjalnie zakończyła się współpraca Juana Lebrona i Alejandro Galana. Po czterech latach wybuchowego związku obaj mężczyźni rozpoczną nowy etap w swoich karierach.

PADEL - GALAN - LEBRON - ALICANTE - 2020

Sukces od początku

Pod koniec 2019 roku Juan LeBron właśnie znalazł się na szczycie stawki wraz z Paquito Navarro, a Alejandro Galan miał wspaniały sezon u boku doświadczonych graczy, takich jak Juani Mieres i Pablo Lima. W tym kontekście dwaj Hiszpanie należący do tego samego pokolenia postanowili stworzyć nowy zespół, którego ogromny potencjał można było sobie wyobrazić.

Pierwsze miesiące 2020 roku szybko potwierdzają oczekiwania. W sezonie przerwanym przez pandemię El Lobo i Galantico zdobyły trofea i ugruntowały swoją hegemonię na torze, pozostawiając pozostałym wielkim nazwiskom jedynie okruchy. Obaj Iberyjczycy zajęli w rankingu pierwsze miejsce na świecie, które utrzymali przez ponad trzy lata.

WPT - piąty tytuł dla Galana / Lebrona!

Potrącony w 2023 roku

W zeszłym roku dominacja hiszpańskiej drużyny zakończyła się wraz z pojawieniem się Arturo Coello i Agustina Tapii, arcydominatorów na początku sezonu. Zmagający się z kontuzją łokcia Juan LeBron jest zmuszony na kilka tygodni porzucić swojego partnera, który rozegra kilka turniejów z Jonem Sanzem.

Powrót El Lobo zapewni więcej niż zaszczytną drugą część sezonu dla pary, która zdobędzie tytuły, kilkakrotnie pokona Coello/Tapię i wejdzie do finału Master. Jednak obaj mężczyźni rzeczywiście zrzekli się tronu i zdecydowanie oczekiwano, że w 2024 r. wyruszą na jego odzyskanie…

Pośpieszny finisz

Po 33. i ostatnim trofeum zdobytym w Riyadzie, kontrowersje w Katarze Major zwyciężyły w drużynie latynoskiej. Trzeba przyznać, że w ciągu czterech lat obaj mężczyźni doświadczyli szeregu skandalów, które mogły zszarganić ich wizerunek, jak na przykład finał Chile Open w zeszłym roku.

Bardziej niż rozczarowujące zakończenie, gdy spojrzymy na jakość padel które obaj mężczyźni nadal wspólnie produkują. Co więcej, biorąc pod uwagę poziom prezentowany przez tę parę, nie jest wykluczone, że pewnego dnia w przyszłości zobaczą ich ponownie, po tym jak każde z nich da sobie trochę czasu na samodzielne odetchnięcie.

Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!