Słyszymy stąd Twój krzyk, światowym numerem 1 tego sezonu sont Arturo Coello i Agustín Tapia. I masz… częściowo rację. W rankingu World Padel Tour, to rzeczywiście para hiszpańsko-argentyńska jest i będzie na czele.

Jednak w obecnym rankingu Międzynarodowej Federacji Padel, nic nie jest jeszcze przesądzone. I nie bez powodu, jeśli Arturo Coello jest sam na czele Punkty 12.910, Juan LeBron i Alejandro Galan są tuż za nim Punkty 12.200. Agustín Tapia jest dopiero na szóstym miejscu, z Punkty 9.730.

Co to oznacza? Oby Lebron i Galan mogli zakończyć rok w najlepszej parze. I rozpocznij sezon 2024… na pierwszym miejscu!

Nowa klasyfikacja

Zmieńmy to wszystko trochę w kontekście. Następny sezon, World Padel Tour będzie się kłaniał i Premier Padel zajmie jego miejsce. Jeśli chodzi o ranking, wszystko też się zmieni. 24 turnieje zostanie policzony, w tym 21 odpowiadających najlepszym wynikom sezonów 2022 i 2023 du Premier Padel oraz FIP Tour 2023.

Dystrybucja punktów FIP

Od września zostanie dodany czyli 3 najlepsze wyniki turniejów WPT Master i Open 1000 2023, czyli 3 najlepsze wyniki FIP Tour (oprócz tych już uwzględnionych).

W rzeczywistości sezon 2023 Coello i Tapii na World Padel Tour będzie miał tylko jeden mierny wpływ przy obliczaniu tego rankingu. A fakt, że Agustín Tapia znajduje się tak daleko w rankingach FIP (z powodu nieobecności na turniejach Premier Padel przez większą część 2022 r.) mogłoby pozbawić swój zespół być numerem 1 na początku przyszłego sezonu.

Arturo Coello sam na prowadzeniu

Najsilniejszym zawodnikiem rankingu FIP jest Arturo Coello. Samotnie na czele z 12.910 XNUMX punktami, Arturo nie ma gwarancji, że zakończy sezon na pierwszym miejscu w rankingu FIP, ale już wie, że rok 2024 rozpocznie z czołówką, dzięki przewadze w trzech zliczonych turniejach WPT.

RANKING MEDIOLAN PREMIER PADEL

Rzeczywiście, dają je obecne trzy najlepsze wyniki Coello i Tapii 5 punktów każdy (zwycięstwa w Abu Zabi i Marbelli oraz porażka w finale w Valladolid).

Dla Lebrona i Galana World Padel Tour tylko daje 3 punktów za porażkę w finale w Abu Zabi i zanotowano dwa zwycięstwa w Open 1000.

Finał Barcelona Master zaoferuje 1 500 punktów zwycięzcom, co oznacza, że ​​Coello i Tapia mogą jeszcze zdobyć 300 punktów, podczas gdy ich rywale mogą zdobyć 500.

Rozumiemy wówczas, że nawet jeśli Coello z pewnością rozpocznie rok 2024 na czele, dzięki przewadze, jaką ma w nowym rankingu nad Lebronem i Galanem wynoszącej 2 punktów, Hiszpanie nadal mogą zakończyć przed parą Coello / Tapia i rozpocząć rok 910 jako pierwsza para, jeśli oczywiście będą kontynuować współpracę... Rozumiesz, ostatnie dwa turnieje zapowiadają się gorąco!

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.