Międzynarodowy Puchar Klubu Padel Rok 2024 już się dzieje. Europejskie Stowarzyszenie Klubów Piłkarskich Padel skorzystał z okazji, aby przeprowadzić wywiad Jean-Luc Vorbe, menadżer klubu Pétionville Port-au-Prince na Haiti.

Francja, Haiti, Tahiti i Malaga

„Do Malagi przyjechałem za radą mojego tahitańskiego partnera Guillaume’a Baigtsa z Papeete, który brał udział w pięciu mistrzostwach świata w padel. Ma to na celu zanurzenie się w świecie padel. Dołączyłem do akademii José Solano w klubie Inacua w Maladze, aby poznać tajniki padel konkurencja.

nie gram padel tylko przez 2 lata. Mam jednak doświadczenie tenisowe na wysokim poziomie. Rzeczywiście, przez 10 lat brałem udział w międzynarodowych zawodach, w tym w Pucharze Davisa dla mojego kraju, Haiti. Musiałem porzucić dużą konkurencję, aby kontynuować studia we Francji. Część roku mieszkam na Haiti, gdzie prowadzę życie zawodowe, a drugą połowę na Tahiti, kraju mojej żony i naszych dzieci. To na Tahiti kilka razy dziennie trenuję w klubie Phénix prezydenta Alaina Siu”.

Naucz się rozwijać klub i klub na Haiti

„Zbudowaliśmy klub w Pétionville w Port-au-Prince z 5 torami padel i 300 członków, wszyscy zapaleni gracze. Nawet jeśli trzeba zrobić wszystko, aby uczyć i trenować przed zawodami, to jest powód mojego przyjazdu do Malagi. Jesteśmy bardzo pewni postępu prac padel w naszym klubie.

Z José Solano i jego trenerami próbowałem przenieść moje treningi tenisowe na treningi w akademii Solano: mieć doskonałą kondycję fizyczną, która pozwoliłaby mi, przy moich 195 centymetrach, móc szybko się poruszać, a tym bardziej padel niż gra w tenisa, słuchanie, powtarzanie każdego ćwiczenia, jakbym brał udział w meczu, nagrywanie filmów i dzięki AECP możliwość rozgrywania meczów z Pierrem, Pascalem i hiszpańskimi zawodnikami pod koniec dnia”.

Jeana-Luca Vorbe’a

Pétionville z Haiti na Międzynarodowym Pucharze Klubowym Padel 2024

„Pétionville z Haiti zaprezentuje wybór 4 mężczyzn i 2 zawodników podczas kolejnej edycji Międzynarodowego Pucharu Klubowego Padel, a w naszej delegacji będą osoby towarzyszące. Udało mi się zrealizować zainteresowanie reprezentacją naszego klubu i naszych zawodników, ale także menadżerów, którzy będą mogli skorzystać z porad AECP i relacji ze wszystkimi pozostałymi klubami z 5 kontynentów. Haiti będzie bronić swoich barw jako Klub Phoenix na Tahiti, który bardzo poważnie podchodzi do swojego wyboru. Nie mogę się doczekać powrotu ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi.

Następnie w marcu przyszłego roku powitamy delegację z AECP w Papeete w celu promocji Międzynarodowego Pucharu Klubowego. Padel".


Informacje o edycji 2024:
europadelfiliżanka.com
contact @ aecp-padel. I

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.