W konkurencyjnym świecie padel, Léo Poulain wyróżnia się nie tylko jego talent na boisku, ale także przez jego obecność w sieciach społecznościowych.

W najnowszym poście na LinkedIn, Leo postawił pytanie, które nurtuje wielu sportowców ubiegających się o fundusze: jak może żyć osoba z jego poziomem padel ? To pytanie otwiera drzwi do szerszego tematu, jakim jest rentowność finansowa w sektorze padel.

Rzeczywistość padel Professionnel

Le padel, choć w pełnej ekspansji, pozostaje krainą, w której tylko kilku wybranych mogą twierdzić, że zarabiają na życie. Leo otwarcie przyznaje, że nie jest uważany za „bardzo dobrze" gracz. Jednak w przeciwieństwie do najlepszych graczy, którzy czerpią z tego korzyści wsparcie sponsora w zamian za widoczność na koszulce Léo musiał pożyczyć inny sposób.

Ta sytuacja uwydatnia prawdę często ignorowaną w sporcie zawodowym: bycie czołowym sportowcem nie gwarantuje automatycznie stabilnego dochodu. Być może we Francji jest ich bardzo niewielu maksymalnie dziesięć, aby móc w pełni żyć ze swojej pasji.

Twórca treści i influencer

Léo Poulain potrafił inteligentnie poruszać się po krajobrazie padel inwestując w rozwijanie swojej obecności w Internecie. Léo regularnie publikuje angażujące i pouczające treści w swoich sieciach społecznościowych na stronie padel. Jego podejście ilustruje nową rzeczywistość dla współczesnych profesjonalnych graczy: potrzebę rozwijania swojej obecności w Internecie.

Leona Poulaina
Leona Poulaina

Nowa rzeczywistość sportu i sieci społecznościowych

Obecnie wpływ i obecność w sieciach społecznościowych stały się kryteriami równie ważnymi, jeśli nie ważniejszymi, niż czysta umiejętność w sporcie. Marki zwykle faworyzują sportowców, którzy choć być może mniej skuteczni, mają obserwujących i zaangażowanych odbiorców w Internecie.

Trend ten ujawnia czasem gorzka rzeczywistość współczesnego sportu: wyniki sportowe już nie są jedyny czynnik sukcesu. Dla Leo ta sytuacja jest zarówno szansą, jak i wyzwaniem. Zdaje sobie sprawę, że musi zmaksymalizować swój potencjał i atrakcyjność jako profesjonalnego gracza nadal się rozwijać, jednocześnie wzmacniając swoją obecność w Internecie.

Aby osiągnąć swoje ambicje, Léo angażuje się także w: aktywne poszukiwanie partnerstw i finansowanie. Póki co udało mu się zabezpieczyć połowę niezbędnego budżetu aby sfinansować swój sezon.

Jeśli chcesz podążaj za swoją podróżą, jego treningi, mecze, a także spotkania z innymi zawodnikami i ekspertami w branży padel, możesz subskrybować jego kanał Youtube : Leona Poulaina Padel.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.