Specjalista TechniPadel omawia główne kroki dla zbudować tor padel.

Le padel zyskała na popularności, zasady gry są proste, jest to zabawny sport, dostępny dla wszystkich, który można dzielić z kilkoma osobami.

Ale jak zbudować tor padel ? To złożone zadanie wymaga pewnej wiedzy.

Tor musi być zaprojektowany i zainstalowany przez profesjonaliści.

Utwórz jeden lub więcej utworów padel używa 4 transakcje zróżnicowane i wysoce wyspecjalizowane.

Oto obowiązkowe etapy instalacji kortu tenisowego padel trwałe i łatwe w utrzymaniu.

Krok 1 – Roboty ziemne / VRD

Po inwentaryzacji wraz z badaniem topograficznym pierwszy krok polega na wykonaniu płyt drenażowych lub porowatych zgodnie ze specyfiką projektu, z montażem drenów, studzienek, osłon oświetleniowych, wylaniem podłużnic, wykonaniem drenażu warstwowego w otoczakach i wykonaniem porowatego betonu lub porowatego asfaltu.

Krok 2 – Ślusarstwo / Montaż konstrukcji

Po sprawdzeniu i otrzymaniu podłużnic układanie konstrukcji można rozpocząć od ułożenia słupków narożnych, słupków pośrednich, następnie zgrzewanych siatek siatkowych, a na koniec układanie szyb (10 lub 12 mm w zależności od tego, czy jest torem klasycznym lub panoramicznym). Ostatnim etapem jest montaż masztów pod projektory.

Krok 3 – Sztuczna trawa

Wybór sztucznej murawy w instalacji toru padel, ma na celu zapewnienie, aby powłoka była łatwa w utrzymaniu iw idealnym stanie przez cały rok. Syntetyczna murawa zapewnia doskonały komfort gry dzięki optymalizacji odbicia i trajektorii piłki.

Warto również wiedzieć, że piasek na nawierzchni to atut kortu tenisowego. padel : sprawia, że ​​gra jest szybsza, pozwala piłkom dobrze się łączyć i odbijać oraz pozwala graczom ślizgać się bez ryzyka.

Piasek zapobiega gromadzeniu się wilgoci na powierzchni i pomaga zapewnić jej trwałość.

Wbrew powszechnemu przekonaniu sztuczna murawa bez piasku nie istnieje !

Wszyscy producenci murawy wymagają w ramach gwarancji szlifowania murawy: około dwóch do trzech ton szlifowania na pas padel, a dla tych, którym nadal przeszkadzałby żółto-biały kolor piasku, są kolorowe piaski w kolorze trawy!

Następnie porozmawiamy o sztucznej murawie z piaskiem lub bez pozorny.

Krok 4 – Oświetlenie

Równie ważne jak wymienione wyżej elementy, oświetlenie jest ostatnim akcentem, który sublimuje całość. Minimalny poziom oświetlenia zgodny ze standardem FFT wynosi 300 luksów przy współczynniku jednorodności 0.7. Dlatego najczęściej będziemy używać projektorów LED o mocy co najmniej 200 W, rozmieszczonych w taki sposób, aby uzyskać jak najlepszą jednorodność, unikając słabych stref. W przypadku reflektorów dozwolony jest zwis 20 cm powyżej 6 metrów. Sterowanie tym oświetleniem odbywa się według 13-punktowej metody Francuskiej Federacji Tenisowej.

Cała instalacja będzie podłączona do jednej lub kilku szaf sterowniczych, z programowaniem lub bez.


Dostawa i konserwacja pod klucz

Pod koniec budowy sądu im padel, ten ostatni jest natychmiast funkcjonalny. Jest łatwy w utrzymaniu, ponieważ został specjalnie zaprojektowany, aby wytrzymać intensywne użytkowanie, trudne warunki klimatyczne i promienie UV. Regularne kontrole utrzymują kort w doskonałym stanie.

Dlaczego warto wybrać technikęPadel ?

Dzięki ponad 20-letniemu uznanemu know-how w produkcji sprzętu sportowego i ślusarstwu oraz prowadzonym przez zespoły wyspecjalizowane w realizacji projektów, Technipadel łączy w swoich zespołach 4 know-how i umiejętności niezbędne do budowy stoków narciarskich padel dozorca więzienny. Jeden punkt kontaktowy dla każdego projektu, od projektu do dostawy.

Teraz, gdy wiesz wszystko lub prawie, kliknij poniższy link, aby obejrzeć budowę toru padel pl 3D.