Z prawie 75 hiszpańskimi zawodnikami wśród 100 najlepszych na świecie, Hiszpania stała się punktem odniesienia w zakresie szkoleń w padel w ciągu ostatnich dwóch dekad. Dowiedz się, dlaczego Półwysep Iberyjski to idealne miejsce do doskonalenia swoich umiejętności trenerskich padel.

Szkolenie finansowane przez Unię Europejską 

Unia Europejska poprzez programy ERASMUS + Sport wspiera projekty mobilności kadr sportowych, finansując wyjazdy do krajów europejskich na okres od 2 do 60 dni. Celem jest zachęcenie do wymiany umiejętności i doświadczeń pomiędzy organizacjami sportowymi, a tym samym uczynienie sportu dostępnym dla wszystkich.

Szkolenie z języka hiszpańskiego

Mając na celu rozwój umiejętności kadry sportowej w roli trenerów, znaczna część szkolenia Paryskiego Klubu Uniwersyteckiego skupiała się na odgrywaniu ról. Dzięki aktywnemu udziałowi renomowanych hiszpańskich trenerów oraz Isabelle Vannier, dyrektor dsOSS Barcelonagrupie udało się szybko podnieść swoje umiejętności. To wciągające podejście zapewniło stażystom możliwość pracy nad różnymi tematami, specjalnie dostosowanymi do profili każdej osoby i potrzeb grupy. Poruszane były różne tematy, w tym wyczerpujący przegląd ujęć technicznych, taktyka, różnorodność ćwiczeń, metodologia, pedagogika i inne istotne aspekty.

Trening Oss Barcelony padel

Głośniki dostosowane do projektu klubu

Uczestnicy PUC mieli okazję do dyskusji z licznymi prelegentami na różne tematy. Oriol Moyes przekazał w ten sposób wszystkie swoje doświadczenia jako trener narodowych drużyn młodzieżowych, ale także jako dyrektor jednej z największych szkół w Padel. 

Manu Garcia, szef francuski Padel Sklep i projekty na terytorium Francji dla Padel Courts Deluxe (największy producent kortów w Europie) również podzielił się swoją wiedzą na temat sprzętu i kortów. Joaquim Garcia pozwolił stażystom przeprowadzić szczegółowy wywiad, dotyczący kluczowych aspektów, takich jak zarządzanie, zarządzanie i przywództwo w dużym klubie zatrudniającym ponad 50 pracowników. W kolejnym godnym uwagi spotkaniu szkoleniowym uczestniczyli José Luis Garcia, José Luis Nunez i Mari Carmen Abilla, trzej menadżerowie jednego z najstarszych ośrodków halowych w regionie. W ciągu tygodnia Paryski Klub Uniwersytecki skorzystał także z wiedzy piętnastu innych prelegentów, w tym trenerów, byłych kandydatów na młodzież, młodych ludzi z zagranicy, dyrektora ds. padel przystosowany, mistrz Katalonii padel odpowiedni dla młodych ludzi i ich rodziców, profesjonalnych graczy, menadżera turnieju, a także lokalnych graczy.

puc oriol

Spotkania z mieszkańcami

Przez te 5 dni grupa rywalizowała z lokalnymi drużynami, w tym z jedną z najlepszych par mieszanych w Katalonii. Te bezpośrednie konfrontacje stanowiły prawdziwy sprawdzian naturalnej wielkości, pozwalający uczestnikom zrozumieć różnorodność poziomu gry i strategii stosowanych na hiszpańskich boiskach w porównaniu z tym, co znają we Francji. To doświadczenie okazało się przyjemnym sposobem na wzbogacenie wiedzy padel, ale także wzmocnienie ich zdolności dostosowywania się do różnych stylów gry, co jest istotnym elementem dla każdego trenera pragnącego trenować zawodników wyczynowych w kontekście międzynarodowym. 

Mecz Vili Padel żeton

Obserwacja szkoły padel 

Isabelle wspierała Paryski Klub Uniwersytecki w obserwacji różnych metod nauczania i rad udzielanych przez trenerów. Ten uprzywilejowany dostęp nie tylko wzbogacił ich wiedzę szkoleniową, ale także uwydatnił niuanse i subtelności, które czynią szkolenie wyjątkowym. padel Hiszpański. Od techniki najlepszych zawodników w Katalonii po specyficzne podejścia dostosowane do najmłodszych i w trakcie padel odpowiednie dla młodych ludzi poprzez kursy szkoleniowe padel przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Każda lekcja przynosiła inną perspektywę, przyczyniając się do ewolucji i pogłębienia umiejętności uczestników.

Intensywny tydzień pomiędzy nauczaniem a odkryciami 

Barceloneta

Pomimo bardzo pracowitych i pracowitych dni, grupa Paris Université Club miała okazję odkryć hiszpańskie kontury. Rzeczywiście, mieli okazję przechadzać się po Barcelonie, delektować się jej gastronomią i architekturą, doświadczyć prawdziwego hiszpańskiego święta podczas karnawału w Sitges, a także odwiedzić świąteczną i sportową infrastrukturę Castelldefels. Wreszcie, przed powrotem do Francji, uczestnicy mieli okazję wziąć udział w meczach ostatniej fazy mistrzostw Katalonii, w których grali najlepsi zawodnicy świata.

Intensywny staż w Paryskim Klubie Uniwersyteckim w Barcelonie był wzbogacającym zanurzeniem w świecie padel Hiszpański. Dzięki licznym spotkaniom z ekspertami, konfrontacjom w terenie i wymianom edukacyjnym uczestnicy mogli rozwijać swoje umiejętności i pogłębiać zrozumienie problematyki padel. Dzięki temu szkoleniu kadra sportowa Paryskiego Klubu Uniwersyteckiego będzie miała wszystkie karty w ręku, aby dokonać padel dostępne dla każdego w Paryżu.