W palącym słońcu Alicante i na korcie numer 1 klubu La Nucia Francuzi zmierzyli się z doświadczonymi Hiszpanami o mistrzostwo Europy padel Seniorzy +. Finał, o którym marzyłem od ponad roku, który był celem numer 1 zespołu.

I wspaniały srebrny medal dla drużyny francuskiej!

Sorel / Lambregts: zło „puntos de oro”

Po pięknej Marsylii Francuzki rozpoczęły spotkanie od pierwszego meczu, przeciwstawiając zwykłą parę Géraldine Sorel i Emmelien Lambregts potężnym Barbarze Alcantara i Lucii Iborra. Nasi Francuzi rozpoczęli przyzwoity start, ale trzy puntos de oro dały Hiszpanii szybkie prowadzenie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 dla Hiszpanii. Przeklęte puntos de oro!

Mimo poszukiwania nowych rozwiązań taktycznych i niebywałego oporu ze strony naszych francuskich zawodniczek, Hiszpanie utrzymali prowadzenie przez całe spotkanie. Ostatecznie wygrali drugiego seta 6:2, przypieczętowując pierwszy punkt Hiszpanii.

W drugim meczu kapitan Amélie Détrivière zagrała u boku Julie Pecastaing przeciwko Nurii Montero i Nurii Rivas. W pierwszym secie Francuzi próbowali narzucić sobie przewagę, ale wyjątkowa ręka dwójki Hiszpanów pozwoliła im bez większych trudności kontrować ataki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 dla Hiszpanii.

Brązowe Mistrzostwa Europy Seniorek Plus Pań

Wspinaczka… daremna

Następnie Francuzi zmienili taktykę i znacznie lepiej ustawiali piłkę, zmieniając strefy i grając spokojniej. Chociaż przegrywali 3:1, czuliśmy, że gra się odwróciła. Bardziej w nogach niż Hiszpanie i bardziej chwytliwi, wrócili remisem, wszędzie po 3. Dyskusje były długie i intensywne. Wynik 4-4, potem 5-5 po przerwach i unbreakach. Przy stanie 6:5 Hiszpania miała punkt meczowy na punto de oro… genialnie obroniona!

W tie-breaku Hiszpanie objęli prowadzenie 4:1, a następnie 5:3. Jednak Amélie i Julie nadal w to wierzyły w obliczu bardziej gorączkowych Hiszpanów. Powrót trwał, a nasze Francuzki zakończyły ten tie-break z wynikiem 7-5, zdobywając ostatnie 4 punkty.

Nadzieja była, ale organizmy zostały dotknięte. Na początku trzeciego seta Amélie i Julie prowadziły nieco słabiej i szybko przegrywały 3:0. Hiszpanie ponownie zmienili strategię, będąc nieco bardziej agresywni. Ten ostatni set, ten mecz i spotkanie zakończyły wynikiem 6:2, po nieco ponad 2 godzinach napięcia. Julie i Captain Amélie mogą być dumni ze swojego występu.