Do drugiej edycji mistrzostw Francji w Padel, które odbyły się w klubie de Padel Attitude near Lille, Robin Haziza / Jérémy Scatena dla mężczyzn i Audrey Casanova / Laura Clergue dla kobiet po raz kolejny zdobyli tytuł.

U pań francuskie liczby wyraźnie przewyższały konkurencję. Przegrywając tylko średnio 3 na grę, para Casanova / Claire zmiażdżyła konkurencję.

Nawet 2e Francuska para Sorel / Godard nie mogła wiele zrobić w połowie przeciwko posiadaczom tytułu (6 / 2 6 / 2). W finale faworyci doskonale wyrenderowali swoją grę, aby wygrać z niespodzianką turnieju Laurène Bérard i Elodie Damiano dzięki wynikowi 6 / 2 6 / 2.

Dla mężczyzn, jeśli konkurencja wydawała się silniejsza przy wielu grach, Robin Haziza i Jérémy Scatena napisali „ wykonuj robotę ”. W finale walczący mistrzowie zmierzą się z Maxime Moreau / Laurent Bensadoun, parą, która walczyła do końca, aby osiągnąć ten etap. Jego ścieżka mogła się zatrzymać na etapie grupowym. Pomimo pewnych obaw, szczególnie w drugim secie, faworyci zawodów utrzymali swoją pozycję, aby wygrać w zestawach 2 6 / 4 7 / 5.

Kieruj teraz drużynowymi mistrzostwami świata, które odbędą się od 14 do listopada 20 w Lizbonie, gdzie Francja ma nadzieję osiągnąć najwyższą pozycję 5 zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.