Po 28 godzinach w samolocie i przelocie przez Pacyfik bracia Mathieu i Guillaume Monot wzięli udział w swoich pierwszych Mistrzostwach Francji. Pojechaliśmy spotkać się z mieszkańcami Nowej Kaledońskiej, aby dowiedzieć się o nich więcej.

Tylko z trzema turniejami padel sporni, początkowo tenisiści, zaczęli grać padel od roku. Odpowiednie kluby w Nowej Kaledonii (Academy Club du Mont-Coffyn i Auteuil) zbudowały boiska. padel i spróbowali tego sportu trochę przez przypadek.

Niezwykła gra

Bawić się w coś padel dla braci Monot „to hobby, praktyka jest tam nowa”. Trenerzy wciąż odkrywają ten sport, zapoznając się z podstawami tenisa. Przejście między tymi dwoma sportami nie było bardzo trudne, ale pewne sprzeczne z intuicją sekwencje, takie jak przepuszczenie piłki przed uderzeniem, wymagały adaptacji i cierpliwości.

Widząc poziom zawodników w Tuluzie, czują, że pozostają w tyle w swoim sposobie gry, ale ich nietypowa gra postawiła ich przeciwników w trudnej sytuacji. Porażka w pierwszej rundzie 6/4, 7/5 z Damienem Bayardem i Jérémym Macchi, sporo straconych okazji, przełamania szans w pierwszym secie. Brak meczów zawodził ich w ważnych momentach. Nadal pozostaje wiele do zrobienia i spróbuj zbliżyć się jak najbliżej obecnego poziomu.

Daleko od Francji mają trudności z osiągnięciem poziomu we Francji. Pod koniec ubiegłego roku Bastien Blanqué, Thomas Leygue, Maxime Moreau, Alix Collombon i Wendy Barsotti przyjechali na wystawy i szkolili trenerów Nowej Kaledonii.

Trudno mieć nad nimi sufit

Przystosowanie się do pokoju i terenu było dla nich skomplikowane. Przyzwyczajeni do zabaw na świeżym powietrzu, nie są przyzwyczajeni do sufitu nad głowami: wizualnie było to trudne, szczególnie w przypadku lobów, w pomieszczeniu niewiele wyższym niż 7 m.

Po początkowej porażce, ostatnim krokiem braci Monot są mecze klasyfikacyjne, z chęcią powrotu za rok silniejszym. Nie mogą się doczekać, aby opowiedzieć o swoich wrażeniach z powrotu do Nowej Kaledonii i sprawić, że ludzie zapragną uprawiać ten sport.

Lea Deutsch

Pasjonat Padel od 2018 roku z licznymi doświadczeniami w komunikacji i tworzeniu treści, chcę dzielić się z Wami moją pasją poprzez moje teksty.