Wywiad z argentyńską Marią José Sbrascini, trzykrotną mistrzynią świata padel, oraz główny autokar pobytów oferowanych przez Sportowy prestiż we francuskim i hiszpańskim Kraju Basków.

Maria Jose Sbrascini, trzykrotny mistrz świata padelJest trener w San Sebastian, w hiszpańskim Kraju Basków. Współpracuje z Sportowy prestiż od uruchomienia w 2023 roku staży w tym wspaniałym mieście położonym zaledwie pół godziny drogi od Biarritz. W ten sposób Argentyna poprowadziła kilka kursów Sport Prestige, łącząc treningi, a następnie sesje rozciągające (metodą K-Stretch) i mecze z lokalnymi zawodnikami.

Nowość, 9-11 maja 2024, uruchomienie A Staż w 100% kobiecy, zawsze o San Sebastian. Maria José Sbrascini, płynnym francuskim, opowiada nam więcej o swojej karierze i wizji trenerki po drugiej stronie Pirenejów, gdzie padel wciąż jest o krok przed Francją…

Jego historia z padel

„To, co od razu mi się spodobało padel, to była przyjemność, jaką miałem podczas gry! Podobała mi się prędkość,
zmiany rytmu, ciągłość gry.No i doszło do bardzo ciekawej interakcji społecznej, bo przy padel, każdy gra z każdym, aby miło spędzić czas.

Przedtem padel, Grałem w tenisa: zaczynałem w wieku 6 lat w mieście La Plata w Argentynie, potem bardzo szybko robiłem postępy w zawodach na terenie całego kraju. Wygrałem sporo turniejów. Zacząłem pracować w wieku 17 lat padel, dzięki profesjonalnemu graczowi Gustavo Asnaghiemu. Szybko wygrywałem lokalne turnieje, a w 1991 roku przeniosłem się do świata zawodowego. Zdobyłem trzy tytuły mistrza świata w padelw Madrycie w 1992 i 1996 r., a następnie w Meksyku w 2002 r. Równolegle z karierą studiowałem sport, a z czasem wyspecjalizowałem się w nauczaniu sportu. padel. Zostałem profesjonalnym trenerem w Argentynie, a następnie 15 lat temu w Hiszpanii, w San Sebastian.

Maria Jose Sbrascini

We Francji padel to młody sport

„Osobiście uważam, że francuscy piłkarze muszą przejść logiczny proces adaptacji
au padel. We Francji padel to młody sport, jest bardzo niewielu zawodników padel „czyste”, wiele
wywodzą się z tenisa, squasha, peloty… i oczywiście „przeciągają” specyficzną technikę swojego podstawowego sportu.

Tak naprawdę francuscy gracze często grają bardzo szybko i idą prosto do przodu. W Hiszpanii,
dzisiaj, padel ewoluowała i opracowała własną metodologię: gracze są szybsi,
używaj jednocześnie efektów i zmian rytmu. Ich ruchy są bardziej precyzyjne, a wszystko to dzięki wieloletnim praktykom i ciągłym adaptacjom. Francuscy gracze również ulepszą swoją grę, integrując te specyficzne umiejętności, potrzebują tylko czasu.

Rada Marii dla swoich uczniów, jeśli chodzi o wysokie piłki

„Wszelka nauka musi zająć trochę czasu. Ważne jest, aby najpierw opanować dobrą podstawową technikę
(bandeja, bajada,, vibora et rulo), wiedzieć, jak ustawić się, być „zwartym”, kontrolować rotację, bezwładność… Następnie zawodnik musi poprawić ruch i kontrolę nad piłką, wszystkie te czynniki są czynnikami determinującymi logiczny i zrównoważony rozwój w czasie. Przechodzimy od łatwych do trudnych.”

Maria Jose Sbrascini

Podejście edukacyjne Marii

„Głównym celem jest zapewnienie graczom wiedzy i informacji zarówno technicznych, jak i taktycznych. W kursach Sport Prestige pracuję w oparciu o system nauczania, który nazwałem „Przestrzenie padel » gdzie poprzez kolory, prędkości, pozycje i sytuacje,
Uczestnicy będą mogli zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego należy wykonać działania. Bardzo systemowy
wizualny, praktyczny i dynamiczny, z dużą ilością informacji, łatwy do przyswojenia i który w jasny sposób pozwala na przyswojenie koncepcji techniczno-taktycznych dostosowanych do możliwości każdego gracza i przemyślenie ich ewolucji.

Przyszłość padel według Marii

„Przyszłość padel jest ogromny, ten sport nie osiągnął jeszcze swojego szczytu! Na poziomie amatorskim możemy
ćwicząc w każdym wieku i na każdym poziomie, tworzymy ważne więzi między ludźmi, które
utrzymują się z biegiem czasu, co generuje codzienne otwieranie nowych klubów, turniejów i szkół na każdym poziomie.

Na poziomie zawodowym jest to już niezłe widowisko, o którym mówi się coraz więcej w mediach. Biznes stale się rozwija, sponsorzy i marki są bardzo obecne w Hiszpanii, ale także w wielu krajach, takich jak Francja. Są prawdziwe gwiazdy, tor zawodowy jest bardzo popularny, ponieważ gra jest spektakularna. Zawodnicy są dobrze przygotowani, a przede wszystkim ciężko trenują, aby być na najwyższym poziomie, bo padel to wymagający sport. Podobnie jak w tenisie, aby dostać się do pierwszej pięćdziesiątki, trzeba dokonać ogromnych poświęceń!”

Chcesz dowiedzieć się więcej o kursach Sport Prestige? To tu : https://www.sport-prestige.fr/.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.