Le World Padel Tour, Skończone. Okazja dla nas, aby spojrzeć wstecz na graczy, którzy kiedyś byli numerem 1 na torze finansowanym przez Estrella Damm. Jedenastu zawodników, którzy przez pewien czas byli szefami obwodu.

Panowanie Beli i Juana Martinów

Le World Padel Tour rozpoczęło się w 2013 roku i wówczas szefowie padel świat istnieje już od jakiegoś czasu Fernando Belasteguin et Juana Martina Diaza. Ci dwaj legendarni gracze nadal królowali padel świat do 2015 roku, z małą przerwą jednak od 2014 roku, ich najwięksi rywale Juani Mieres et Pablo Lima na chwilę skradł im uwagę. Jednak Bela i Diaz szybko odzyskali kontrolę i zakończyli rok na szczycie.

Juana Martina Diaza Fernando Belasteguina Padel Chwała i pasja

Następnie w 2015 roku obaj mężczyźni wybrali różne ścieżki i to właśnie w Limie Belasteguin kontynuował swoją dominację do 2018 roku.

Maxi Sanchez, pierwszy, który wyrzucił Belę z tronu

Rok 2018 był prawdziwym punktem zwrotnym w branży padel na całym świecie od Maxi Sancheza udało mu się samotnie zostać numerem 1 na świecie i wynieść Fernando Belasteguina ze szczytu padel światowy. Bardzo szybko do Argentyńczyka na czele rankingu dołączył jego kolega z drużyny Sanyo Gutierrez.

Jednak obaj rodacy nie zamierzali wiecznie utrzymać się na szczycie rankingów, juan lebron przejmie kontrolę w 2019 r. Do „El Lobo”, pierwszego w historii numer 1 na świecie, który urodził się na hiszpańskiej ziemi, szybko dołączył kolejny Andaluzyjczyk, jego kolega z drużyny Paquito Navarro.

Lebron i Galan, niedotykalni

Pomimo dobrych wyników z Paquito, Lebron ostatecznie zdecydował się na współpracę Ale galan na początku 2020 roku. Madrylenianin i mieszkaniec Kadyksu obejmie prowadzenie w ranking przez trzy lata. Trzy lata, podczas których zawodnicy trenowani wówczas przez Mariano Amata narzucali agresywną i potężną grę, zmuszając konkurencję do dostosowania się.

Coello i Tapia, szefowie 2023 roku

AGUSTIN TAPIA ARTURO COELLO MENORCA OTWARTE

Aby dotrzymać kroku Hiszpanom, ścigający zamierzali wypróbować nowe kombinacje i chociaż Ale i Juan byli osłabieni kontuzjami, Agustin Tapia najpierw, potem jego kolega z drużyny Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, , wtedy mielibyśmy zająć pierwsze miejsce i nigdy go nie opuszczać. Pomimo powrotu Lebrona i Galana na koniec sezonu oraz bardzo dobrej konsystencji Stupaczuka i Di Nenno, Agustin i Arturo utrzymają się na tronie i zakończą rok 2023 jako ostatni numer 1 w historii ligi World Padel Tour.

Teraz jest na Premier Padel że wszyscy ci zawodnicy (z wyjątkiem Limy, Diaza i Mieresa, którzy w tym roku przeszli na emeryturę) będą kontynuować swoje kariery. A póki co szefami rankingu FIP pozostają Lebron i Galan. Czy zostaną zdetronizowani w 2024 roku?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !