Zadawali pytania nasi koledzy z Diario de Valladolid Arturo Coello . , , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, 21-latek, który w tym roku eksplodował razem z 24-letnim Argentyńczykiem, Agustin Tapia en rozpoczynamy rok 2023 niesamowitą passą 46 zwycięstw i tylko jednej porażki. Czy uda im się to samo w 2024 roku?

Początek roku, który zaskakuje Coello

„Kiedy zaczynaliśmy rok, naszym celem nie było w ogóle dotarcie do miejsca, w którym jesteśmy. Naszym celem było lepsze poznanie się, zharmonizowanie sytuacji, nawiązanie kontaktu na korcie i poza nim oraz sprawdzenie, na co nas stać i jak daleko możemy dojść”.

Małe skoki

„Nie sądzę, że był to duży skok jako taki. To była całość. Przede wszystkim gra z Lampertim była czymś wyjątkowym. Wtedy gra z Belą była niesamowitym szczęściem. To są małe skoki. I mówię małe skoki, nawet jeśli były ogromne, bo tak je przeżyłem.

Agustín Tapia, najbardziej utalentowany na torze

„Tapia to najbardziej utalentowany zawodnik, jakiego kiedykolwiek widziałem, podobnie jak Juan Martin Diaz. Talent nie leży w spektakularnych gestach, które wykonuje, ale w łatwości, z jaką radzi sobie ze wszystkimi sytuacjami, które pojawiają się na korcie.

ARTURO COELLO AGUSTIN TAPIA MEKSYK OTWARTE

Bela, czy to Tapia i Coello, czy to JMD?

Porównanie zajmie jeszcze wiele lat. Być może ludzie zobaczą, że pod względem jakości gry jesteśmy duetem najbardziej podobnym do nich. Tapia wygląda jak Bela, a ja jak Juan. Jednak to, co osiągnęli, jest wciąż bardzo odległe.”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.