Wiele osób mówi o śladach padel włókno szklane. Z pomocą eksperta merytorycznego NXPadel, postaramy się przełamać stereotypy.

Ślad padel we włóknie szklanym oferuje obecnie tylko włoska firma NXPadel. Innowacyjny produkt i nigdy nie jest łatwo wprowadzić nowy produkt na rynek.

Dziś metalowe konstrukcje są podstawą stoków padel. Ale jak zapewnia współzałożyciel NXPadel Nikola Ceresoli,z pewnością mamy rewolucyjne rozwiązanie i w pewnym sensie fajnie jest „walczyć” z mitami i legendami miejskimi dotyczącymi naszych boisk z włókna szklanego".

NXPadel powraca do tych trzech głównych mitów (https://www.nxpadel.com/fr/) i wyjaśnia, dlaczego jest inaczej (https://www.nxpadel.com/fr/vtr1.php)

"Włókno szklane nie jest mocne!"

2 NXPADEL UTWORY

To jest główna idea otrzymana na włóknie szklanym. To może być rozsądne, ponieważ na pierwszy rzut oka wygląda jak plastik.

W rzeczywistości jest znacznie mocniejszy niż inne materiały. Pomyśl tylko, że GRP (Glass Reinforced Plastic) jest używany do produkcji turbin wiatrowych, łodzi, a nawet do niektórych narzędzi dla przemysłu kosmicznego… Mit obalony!

Struktura z włókna szklanego (https://www.nxpadel.com/fr/vtr1.php) jest wytrzymały i doskonale łączy w sobie lekkość i solidność.

"Nie muszę mieć toru z włókna szklanego, który nie utlenia się, kiedy mogę malować na torze stalowym"

3 NXPADEL UTWORY

Z pewnego punktu widzenia jest to prawda: chemicznie niemożliwe jest rdzewienie włókna szklanego. Stalowy kort rdzewieje, ale można go przemalować, co zakrywa utlenianie, więc nie ma sensu mieć toru z włókna szklanego.

Z teoretycznego punktu widzenia działa to tak, ale oznacza to również, że stalowe korty rdzewieją, a między dwoma wywiadami, aby pomalować konstrukcję, rdzę trzeba zobaczyć. Teren może być niebezpieczny dla graczy i niezbyt estetyczny.

Nie mówiąc już o kosztach malowania, których można uniknąć…

 Mit nie jest całkowicie obalony, ale lepiej byłoby pomyśleć dwa razy, zanim powiesz ”Nie ma sensu mieć toru z włókna szklanego, który nie rdzewieje”".

"Odbicie na siatce z włókna szklanego jest inne!"

4 NXPADEL UTWORY

To jest źle! Siatki z włókna szklanego w pełni odpowiadają parametrom Międzynarodowej Federacji padel : losowe odbicie.

„Jak coś, co powinno być przypadkowe, może być inne? mówi CEO, Nicola Ceresoli. Siatki z włókna szklanego (https://www.nxpadel.com/fr/vtr3.php) doskonale spełniają międzynarodowe standardy Federacji: rozmiar, kształt, grubość... Najważniejsze jest to, że NX zazębia sięPadel nie rób hałasu, więc za pierwszym razem odbicie może brzmieć „inaczej”.

Więc, czy jesteś przekonany, że ten nowy materiał ma przyszłość w padel ?

Historia dla Instagram NXPADEL UTWORY