Światowy numer 1 w 2014 roku z Juani Mieres, a następnie z Fernando Belasteguín w latach 2015-2017, Pablo Lima wystartuje w sezonie 2021 obok Agustín Tapia, argentyńskie zjawisko. Zanim zaczęły się poważne rzeczy, Brazylijczyk dał wywiad do włoskiej witryny Mr Padel Paddleprzejęty przez Corriere dello Sport.

Wyjątek auriverde? 

Obecny numer 5 na świecie nie mógł uciec od piłki nożnej jako dziecko, ale szybko wolał ścieżkę boiska padel : „Odkryłem to, gdy miałem 9 lat, ponieważ grał w to mój tata. Brazylia nie ma dużego związku ze sportami rakietowymi". Prawdą jest, że jeśli Gustavo Kuerten umieścił swój kraj na szczycie światowej hierarchii, w szczególności wygrywając trzech Rolanda Garrosa, sukcesja jest powolna. Na szczęście aktorzy są zmobilizowane, aby umożliwić rozwój padel w krainie Corcovado.

Według Limy dobrych graczy nie brakuje, ale musieliby zaryzykować wygnanie, aby promować padel Brazylijski więcej: „Zawsze istniał duża hodowla w Brazylii, ale wielu graczy zdecydowało się nie wyjeżdżać za granicę, Na przykład, João Pedro Floresa to jeden z tych młodych zawodników, którzy mogliby osiągnąć świetne wyniki w Europie. Julio Julianoti i Stefano Flores są silna para w Brazylii, ale mam wrażenie, że nie mieli ambicji, by walczyć z najlepszymi. To bardzo dobrzy gracze, którzy potrafią grać World Padel Tour cicho". (Uwaga redaktora: ci dwaj gracze grają w APT Padel Wieża i tak mogliśmy wkrótce zobaczę ich przy pracy w Europie)

pytający

Rok 2020 naprawdę nie był świetnym rokiem dla człowieka z 367 zwycięstw i 47 turniejów wygranych na World Padel Tour. Pablo Lima nigdy nie wygrał tak mało. Wystarczająco dużo, aby sprowokować zbawienną introspekcję, aby zacząć iść naprzód w 2021 roku: "JOTMyślę, że jest to spowodowane wieloma czynnikami. To bez wątpienia rok, w którym osiągnąłem swój najwyższy poziom, odkąd zacząłem grać. Alejeśli nie wygrasz, to znaczy, że inni poradzili sobie lepiej niż ty, spójrzmy prawdzie w oczy ”

Paquito NavarroPablo Lima World Padel Tour

Na torze Brazylijczyk wie, do jakich punktów musi się poprawić po raz kolejny uzyskaj wyniki spełniające oczekiwania : „Myślę, że jestem bardziej taktyczny i zdyscyplinowany. Uważam, że wszyscy gracze to mieszanka różnych aspektów. W moim przypadku moja gra jest uporządkowana i zawsze staram się dać z siebie wszystko, aby ta para działała ”.

Para ognia z Tapią

Pierwszy radykalny środek: Pablo Lima nie będzie już współpracować z Paquito Navarro. Jego duet nie miał renderowania, na które liczyli dwaj gracze. Brazylijczyk podsumowuje ten związek: "JOTMyślę, że brak ciągłości wpłynął na mnie bardziej niż cokolwiek innego. W przypadku Paquito mieliśmy wysokie oczekiwania jako para, ale nie osiągnęliśmy oczekiwanych wyników ”

Na nadchodzący sezon Lima będzie kojarzona z Agustín Tapia a perspektywa zobaczenia południowoamerykańskiej pary, która wykracza poza rywalizację między Brazylią a Argentyną, ma się czym wzbudzić. „Tapia to niezwykły zawodnik, z potencjałem fizycznym i technicznym. Może dużo się rozwijać. Będzie świetnym aktorem przez bardzo długi czas. Naszym celem jest oczywiście walka i gra na pierwszych pozycjach ”. Nie możemy się doczekać wznowienia WPT, aby zobaczyć nowe stowarzyszenie w pracy!

François Miguel Boudet Dziennikarz padel sport

Jestem dziennikarzem sportowym mieszkającym w Barcelonie i oczywiście fanem padel.

RMC Sports, L'Equipe Magazine, Sport24, Infosport +, BeIN sports, a teraz wisienka na torcie: Padel Magazine ! ;)