Przeprowadziliśmy wywiad z byłym zawodowym tenisistą Lionelem Rouxem, który jest konsultantem tenisowym, a teraz jest konsultantem padel sur Bein Sport.

Le padel wybucha

gram od kilku lat padel. Gram głównie z przyjaciółmi w Lyonie. ten padel eksploduje w regionie. Widać wyraźnie, że wokół tego sportu jest wielka emulacja i oczekiwanie.

Kluby tenisowe i struktury prywatne coraz częściej rozpoczynają przygodę z padel ponieważ ten sport spełnia kilka potrzeb. Jest przyjazny dla użytkownika, łatwo dostępny i każdy może się nim bawić. Na przykład, jeśli gram z bardzo dobrym zawodnikiem lub odwrotnie, chodzę tam z dużo większą przyjemnością niż gdybym zaproponował mi to samo w tenisie.

„Tenis nie jest padel ! "

Jestem byłym trenerem Gaëla Monfilsa i nie dziwi mnie, że lubi padel ! Można ją ćwiczyć na treningach dla graczy, podobnie jak piłkę tenisową i wszystkie te małe gry, które przynoszą chwilę zabawy.

Le padel pozwala wyćwiczyć oko, refleks, punkty orientacyjne, a także jest ciekawa na poziomie fizycznym.

Ale uważaj, tenis nie jest padel. Woleje nie są takie same, a zwłaszcza smecz, który wygrywa 9 razy na 10 w tenisie, podczas gdy nie zawsze jest trafiony w duchu ukończenia punktu w padel. Może być więcej złośliwości w padel, mentalność w tenisie nie jest taka sama.

Pracuj, aby poznać graczy padel

Nie znam też graczy padel niż w tenisie. W tenisie mam historię, przychodzi szybko. Na padel, nie wiem tego wszystkiego. Jest więc praca przed badaniami, którą sobie narzucam.

Jeśli chodzi o grę, oglądam więcej filmów, więcej czytam Padel Magazine. Ale na szczęście są też bramy, podobieństwa.

Postaramy się przybliżyć ten sport za pośrednictwem konsultanta, który niekoniecznie jest specjalistą w zakresie padel. Wiedząc, jak umieścić swój głos, wyjaśniając, co się dzieje, ponownie wyjaśniając zasady… Będzie praca inicjacyjna. Należy zachować równowagę między graczami, którzy wiedzą, a tymi, którzy odkrywają.

Sukces firmy padel poziom amatorski

Na poziomie amatorskim zajmuje to dużo. Pod względem finansowym dla klubów jest to interesujące. To ciekawa gratka dla klubów, to dodatkowa oferta.

Młodzi ludzie chcą spróbować innych rzeczy. Utrzymanie populacji w klubach z większą ofertą rakiet może być interesujące. Ta zabawna strona jest ważna, aby zabrać ze sobą przyjaciół i rodzinę. Jestem pewien, że to zadziała. Łatwiej znaleźć doznania w padel niż w tenisie, gdy jesteś początkujący.

Z drugiej strony, czy padel zrobi wielki boom w sporcie na wysokim poziomie? Dziś to pytanie zadaję sobie. W tenisie każdy identyfikuje się z Federerem, Monfilem. Trudniej utożsamić się z drużyną lub zawodnikiem padel.

Przede wszystkim trzeba zorganizować świat zawodowy. Widać to wyraźnie w padel, są bloki, konfrontacje. Z Karimem Alamim [byłym zawodowym tenisistą i dyrektorem Premier Padel z Doha], oni to wszystko organizują. Zobaczymy.

Konieczność identyfikacji z graczami

W głównych dyscyplinach sportowych, takich jak np. tenis czy piłka nożna, istnieje potrzeba utożsamiania się z zawodnikami. Czy dzisiaj utożsamiamy się z graczami padel ? Czy jesteśmy gotowi na zakup sprzętu zawodnika jak w tenisie? Fakt przebywania w padel jako zespół, czy nie jest to przeszkodą w identyfikacji?

W tenisie widzimy, że w formacie deblowym są bracia Bryan i może kilku innych graczy, ale tak naprawdę to nie jest takie. Poza meczami Pucharu Davisa, zawodnicy z indywidualnej pierwszej setki nie są tak naprawdę zainwestowani.

A w tenisie drużyny nie zawsze są takie same. Obrót może być również hamulcem, ponieważ nie można utożsamiać się z parą. I w padel, widzimy, że zmian jest coraz więcej…

Le padel, nie zawsze łatwe dla byłych tenisistów

To nie są te same wysiłki. Pozostaje sportem rakietowym, ale w padel w przeciwieństwie do tenisa zdarza się dużo ciosów, które mogą prowadzić do drobnych urazów kończyny górnej.

W tenisie występuje dużo ruchów bocznych, podczas gdy w padel jesteśmy bardziej z przodu z tyłu. To sport pełen psot, ponieważ jest znacznie mniej zwycięskich ruchów. Może to być bardzo frustrujące dla tenisisty, który trochę traci swoje stare łożyska. Łatwy koniec, który chcemy zakończyć, jest bardziej skomplikowany na padel !

To wymaga spokoju. Nawet gdy przeciwnik mocno uderza, musisz starać się nie wpadać w panikę i starać się przewidywać. Jest subtelność i mnogość opcji padel które niekoniecznie mamy w tenisie. Wszystko to wymaga dość znacznej krzywej uczenia się, aby móc czuć się tak komfortowo na torze.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !