L 'Occitanie to niekwestionowana wiodąca liga francuska z 11,099 XNUMX członkami padel w 2023 roku. Wyprzedza ligę Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże i Nową Akwitanię.

Nietypowo: brak klubu w pierwszej trójce

Element do wzięcia pod uwagę w analizie: żaden klub ligi oksytańskiej nie zajmuje jednego z 3 pierwszych miejsc najbardziej ufundowanych klubów pod względem liczby licencjobiorców. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że w pierwszej dziesiątce jest wiele klubów dobrze wyposażonych w licencjobiorców, z czego łącznie są 10 kluby: 3PADEL Toulouse Colomiers zajmuje 4. miejsce, tuż przed Toulouse Padel Klub na 5. pozycji i Sète Padel Klub na 7. miejscu. Znajdujemy nawet inny klub z ligi Occitanie z 11. miejscem dla WinWin Padel Nimes.

Przypomnijmy na marginesie, że do 2022 roku odbyły się dwie wielkie międzynarodowe imprezy: FIP GOLD Perpignan i FIP RISE Canet-en-Roussillon.

licencjonowany stół padel według ligi

9 klubów z Okcytii w pierwszej dwudziestce

Jeśli chodzi jeszcze o ligę oksytańską, w pierwszej dwudziestce klubów, w których jest najwięcej licencjobiorców, 20 klubów pochodzi z ligi oksytańskiej: niezły wynik, zwłaszcza gdy wiemy, że lig jest ogółem 9.

  • 4PADEL Tuluza Colomiers
  • Tuluza Padel Klub
  • Sète Padel Klub
  • WinWin Padel Szczyt Nimes
  • Moje Centrum Palavas
  • tenis Padel Mauguio
  • Tenis ziemny / Padel Vière Club
  • Béziers Padel Klub
  • Klub du Mas w Perpignan.

Liga PACA na drugim miejscu

Na drugim miejscu znajduje się liga Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże zrzeszająca 8,452 członków. Ta liga jest szczególnie zadziwiająca i wyjaśnimy Ci dlaczego.

W pierwszej dziesiątce jest tylko jeden klub ligi PACA: Tenis / Padel Club Toulonnais na 5. miejscu.

Kolejny klub w lidze PACA zajmuje dopiero 20. pozycję z Tenisem / Padel Klub Bandol.

Trzecie miejsce w lidze Nouvelle-Aquitaine

Liga PACA nieco wyprzedza ligę Nouvelle-Aquitaine z 7,987 licencjobiorcami. To Wielki Padel który prowadzi taniec bez większych niespodzianek w tej lidze, przed Padel Klubowy Agent na 16. pozycji. W czołowych klubach znajdziemy jednak 4PADEL Bordeaux, Padel Dotknij Arcachon i 4PADEL La Rochelle odpowiednio na 18., 19. i 20. pozycji.

ARA wyprzedza IDF

Jeśli chodzi o czwarte miejsce, liga Auvergne-Rhône-Alpes ma niewielką przewagę nad ligą Île-de-France z 4 licencjobiorcami w porównaniu z 6,368 licencjobiorcami IDF.

Pozostałe ligi na razie nie wchodzą w grę. Szósta liga to liga Hauts-de-France z 6 członkami. To prawie o połowę mniej niż IDF.

Jak opisano w A poprzednim poście, zauważymy, że im mniej jest licencjobiorców w lidze, tym wyższa jest średnia liczba punktów zgromadzonych przez licencjonowanego zawodnika. Oznacza to, że trochę łatwiej jest mieć dobre rankingi w ligach, w których jest mniej zawodników.

Tendencja ta nie dotyczy pierwszych 5 lig. Ba, obserwujemy nawet nieco odwrotną tendencję. W regionie Île-de-France wydaje się, że trudniej jest o dobrą pozycję w rankingu w porównaniu z Oksytanią. Jednakże, jak zauważyłeś, różnice są zbyt małe, aby naprawdę stwierdzić, że jedna liga jest silniejsza od drugiej w pierwszej piątce lig z największą podażą pod względem liczby licencjobiorców.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.