Loïc Le Panse podchodzi do naszego mikrofonu podczas P2000 firmy Carquefou. Rozmawia z nami szczególnie o Zestawie Padel kto ma otworzył swoje drzwi w zeszłym roku.

i Padel (Narbonne) dokładnie

Klub radzi sobie całkiem nieźle, jesteśmy całkiem zadowoleni. W tym momencie kończymy ważny grudzień wraz z wakacjami. No to super, powiemy, że wszystko zaczyna się układać. Jedynym minusem, o którym powiemy, jest to, że jest to restauracja, która przyjeżdża w kwietniu, w tej chwili naprawdę brakuje. Ale to wszystko, jesteśmy na dobrej drodze, normalnie już na początku kwietnia będziemy mogli zacząć jadać lunche, a nawet kolacje w klubie.

To naprawdę zaczyna wyglądać jak klub, więc udało nam się znaleźć ciepłą atmosferę, więc jest całkiem miło i myślę, że posiadanie baru doda klubowi czegoś ekstra. Później, jeśli chodzi o część sportową, turnieje układają się bardzo dobrze, zaczynamy także przyjmować młodych ludzi, którzy również zaczynają przychodzić, być może w ciągu kilku miesięcy, do ośrodka szkoleniowego poświęconego padel.

W każdym razie mam później kilka próśb, aby zobaczyć, dokąd nas to zaprowadzi, ale w każdym razie pomysł jest taki, abyśmy mogli zacząć trochę trenować przyszłych zawodników. Będzie szkoła im padel wypoczynek w połowie sierpnia z pewnością.

Interkluby z zestawem

W tej chwili musimy zacząć od Regionu 2, więc skupimy się na zawodnikach klubowych, naprawdę zachowując klubowego ducha. Zagrają więc lokalni gracze, na pewno wzmocnię drużynę na Regional.

I ostatecznie, dlaczego nie założyć kadry narodowej, ale powiemy, że nie spieszymy się, nie będziemy stawiać wozu przed koniem, będziemy działać stopniowo. Żeby klub był reprezentowany i żeby był obecny na meczach drużynowych, bo my jesteśmy klubem padel i chcemy w tym uczestniczyć. W tej chwili gra w Nationale 1 nie jest celem numer jeden.

Jego opinia na temat Debata Krajowa Międzyklubowa 1

Z mojego punktu widzenia myślę, że to dobrze, bo aby trochę to wszystko upiększyć, podnieść poziom gry, myślę, że to dobrze, więc myślę, że trzeba to po prostu uregulować. Musimy to ograniczyć, bo mogłoby zastąpić francuskich zawodników. Pomysł jest taki, aby znaleźć równowagę, która pozwoli francuskim graczom grać i pozwoli im wykorzystać Hiszpanów i Argentyńczyków, aby po prostu poprawić poziom gry. w rzeczywistości. Myślę, że powinniśmy po prostu uregulować kwestię, a wtedy nie będzie już żadnej debaty”.

W moim przypadku musimy ograniczyć to do dwóch, w przeciwnym razie zmusić graczy do wzięcia udziału w określonej liczbie turniejów, a także do wzięcia udziału w rozwoju P2000, nad którym obecnie pracujemy, P1000 itp. Uważam za bardzo niefortunne, że w przypadku Mistrzostw Francji wśród sześciu potencjalnych graczy znajduje się sześciu Hiszpanów.

Powinno istnieć rozporządzenie, specyfikacja mówiąca, że ​​„połowa siły roboczej nie może się zmieniać”, choćby po to, aby to zrównoważyć. Potem jest ciężko pozostałej trójce, która pozostaje w tyle, ale to też część gry. Jak powiedzieć kapitanowi i prezesowi lub osobie opiekującej się zespołem, aby wiedzieli, jak przekazać wiadomość, aby wszystko szło dobrze.

Jego partner Quentin Ayuso

Quentin, znam go bardzo dobrze, jest moim przyjacielem od dawna. Muszę grać z partnerami, którzy mnie znają, ponieważ spędzamy więcej czasu poza boiskiem niż na boisku. Potrzebuję tej bliskości. Jest kimś, kto jest blisko, jest w Béziers, więc będziemy trochę trenować, to był jeden z warunków.

Jest leworęczny, więc daje mi resztę. Musiałem rozstać się z byłym partnerem, aby zmienić profil gry.Z wiekiem nie jestem w stanie utrzymać wysokiego poziomu fizycznego przez cały rok. Mogę przygotować się na jeden lub dwa terminy, ale nie na cały sezon.

Z Quentinem wszystko układa się bardzo dobrze. Razem wygraliśmy P1000 w Palavas i dotarliśmy do półfinału P1500 w Esprit Padel, gdzie przegraliśmy z Nicolasem Rouanetem i Normanem Sanchezem.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.