Kobiety mają prawo startować w P500 mężczyzn i czerpią z tego korzyści, co mogliśmy zobaczyć w ten weekend po zwycięstwie pary Authier/Pothier na Echirolles.

W zeszły weekend było P500 o godz Czas na stopy, multisportowy klub z trzema torami padel położony niedaleko Grenoble. A jak na pierwszy turniej tej kategorii organizowany w tym klubie, jest to para „międzynarodowa”, mieszana i dobrze znana z lyońskiego klubu Esprit padel kto zwyciężył!

Klub, w którym wszystko się zaczęło dla Lucile

Mała niespodzianka, zwłaszcza gdy wiesz, że Lucile Pothier wróciła z Dubai, miał początkowo nie brać udziału w konkursie: „Postanowiłem zrobić sobie przerwę po Mistrzostwach Świata i przed P2000 w Tuluzie, aby naładować akumulatory. W końcu w trakcie rozmowy postanowiliśmy z François, trochę w ostatniej chwili, zarejestrować się na ten turniej.

Trzeba powiedzieć, że ten klub ma dla niej szczególny smak: „To jest miejsce, w którym odkryłem padel po raz pierwszy w 2018 roku! W ogóle się nie załapałem, prawdopodobnie dlatego, że grałem z tenisistami, którzy grali bardzo szybko. Kiedy myślę o tym dzisiaj, miło jest wygrać tutaj turniej!"

Publiczność odbyła podróż podczas pierwszego P500 w Foot Time

„Zastosuj w praktyce to, czego uczy mnie na szkoleniu”

Jest to również pierwsze miejsce w męskiej P500, dla niej, która regularnie bierze udział w męskich turniejach:”Brałam już udział w turniejach męskich, czasami gram z moim chłopakiem, kiedy turnieje damskie są trudno dostępne.

To był drugi turniej, który rozegrałem z François, zaliczyliśmy już P500 na All In Padel, gdzie w marcu 3 zajęliśmy 2022. być wykonane według przeciwników, obszarów, których należy unikać, zarządzania niektórymi punktami w mniej lub bardziej napiętych momentach meczu itp. Poszło bardzo dobrze, wiele się nauczyłem i było to odczuwalne w kolejnych turniejach.

Postanowiliśmy więc powtórzyć to doświadczenie w ten weekend. Nie chcieliśmy zdobywać punktów ani niczego innego, zrobiliśmy to razem, aby zastosować w praktyce to, czego uczy mnie na treningach, a przede wszystkim zobaczyć moją pozycję na boisku, wybory, których dokonuję w określonych momentach. gra. To był turniej regeneracyjny, mający na celu przygotowanie się do ostatniego P2000 sezonu w Tuluzie i próba poprawienia tego, co nie działało w moich ostatnich konkursach."

Elodie Invernon lucile pothier światowy hit
Lucile Pothier i Élodie Invernon w Dubaju

„Gra bardziej wyzwolona obok François”

– To jest „łatwe”, kiedy masz u boku takiego zawodnika jak François. Nieco przeciętna piłka lub opuszczona strefa mogą szybko narazić partnera na kłopoty, ale on jest w stanie wydostać się z nieprawdopodobnych obron i znaleźć idealne strefy. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy musi wykonać szaloną obronę, to dlatego, że przed strzałem nie zagrałem zbyt dobrze! Ale nieuchronnie, kiedy wiesz, że masz takiego solidnego zawodnika u swojego boku, pozwalasz sobie grać bardziej swobodnie, próbować więcej rzeczy i odważyć się na więcej uderzeń, których niekoniecznie próbowałbyś w innych rozgrywkach."

Niespodzianka ostatecznego zwycięstwa

„Nie sądziłem, że osiągniemy taki wynik! Mieliśmy wspaniały finał (5/7 6/3 6/4 przeciwko Poirieux (91) / Rouleau (250)), walcząc do końca! Ostateczne zwycięstwo na pewno cieszy, ale przede wszystkim byłem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki wygrano ten turniej: zabawa na boisku, udało mi się wprowadzić w życie to, co widzieliśmy na treningach, a przede wszystkim wiele się nauczyłem! Dziękuję François, ponieważ nie każdemu jest dane mieć swojego trenera, który podróżuje i bierze udział w turniejach z nim (a szczególnie wielkie podziękowania dla niego za to, że pozostał zen, podczas gdy czasami byłem trochę wbrew temu, co mi powiedział! )."

Gracz kończy kolejną dedykacją, tym razem dla Foot Time: „Liderzy mówili o organizacji turnieju na takim poziomie już od jakiegoś czasu, można powiedzieć, że był to duży sukces. Są pasjonatami i bardzo zainwestowali w padel od początku. Clément Arcangeli odegrał ważną rolę w rozwoju padel w tym klubie, dzieląc się swoim doświadczeniem jako zawodnik!”

Ze strony klubu podziękowania należą się partnerom”Ekipe Architecture et Travaux i Jean Lain Mobilités, bez których ten turniej by się nie odbył”, Ale również „wszystkim uczestnikom, którzy przyczynili się do sukcesu tego turnieju, i ogromnej publiczności, która przybyła przez cały weekend: byliście fantastyczni!” Nie zapominając o kilku słowach dla reprezentanta Francji: „Ten turniej będzie miał tę zaletę, że pokaże wszystkim, że w padel inteligencja i zręczność dziewcząt mogą rywalizować z siłą mężczyzn. Dziękuję Lucile!”

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.