[typ pola = ”informacje”]Nasi przyjacieleAdidas Padel proponujemy techniczne i taktyczne tematy na Padel. Regularne referencje dzięki jego zespołowi pro ADIDAS.[/ box]

 Antonio Ocete, zawodnik i nauczyciel Adidasa Padel co mówi nam o kluczowym elemencie padel i że koniecznie szukamy jako amatorzy tego sportu: przyspieszenia piłki.

„90% trafień to kontrolowane ruchy”

Jedna z najważniejszych rzeczy w  padel  i co często podkreślam swoim uczniom, chodzi o uwzględnienie siły ciosów, które zadajemy w piłkę.

Rzeczywiście, najczęstszymi strzałami w profesjonalnej łopatce są ruchy kontrolne, w których ważna jest precyzja i kierunek piłki. Oczywiście u profesjonalistów można odnieść wrażenie, że idzie bardzo szybko. Jednak z ich punktu widzenia robią o wiele więcej pocisków czekanie i budowaDzięki kontrolowanym uderzeniom.

Rzadziej, ale równie ważne, a nawet decydujące strzały, silne przyspieszenie piłki musi pozwolić wykorzystać przewagę dzięki prędkości i efektowi zaskoczenia.

„Kontrola, a następnie przyspieszenie”

Dlatego niezbędne jest podejmowanie dobrych decyzji. Następnie kontroluj przyspieszenie piłki, dwa filary padel. To jest strategia dla nas, aby zdobyć punkt.

Przyspieszenie piłki powinno być klasycznym strzałem, ale z większą mocą w piłce.

Problem: Przy większej prędkości nasze ciało ma tendencję do utraty kontroli i generowania sił, które powodują, że piłka nie podąża dokładnie w kierunku, który zamierzaliśmy w głowie.

Dlatego bardzo ważne jest, aby być aktywnym przez cały czas, zwłaszcza gdy znajdujesz się w pozycji oczekiwania (tzn. Gdy nie dotykasz piłki przez określoną liczbę wymian, a czasem nawet punktów).

Ten stan alarmu umożliwia szybką reakcję i przygotowanie nas do wykonania uderzenia przyspieszenia.

Kiedy uderzamy z małą prędkością, mamy większą kontrolę nad naszym ruchem bez potrzeby towarzyszenia strzałowi ciałem, ponieważ ruch jest znacznie bardziej kontrolowany.

Ale kiedy chcemy przyspieszyć, ważne jest, aby nasze ciało było doskonale utrzymane, dobrze ułożone. Musimy więc być zgięci w dobrze wyważonej pozycji i zoptymalizować prędkość ręką.

Trudność polega na tym, aby rakieta była odpowiednio nachylona, ​​aby umożliwić piłce przyjęcie pożądanego kierunku.

Wszystko zależy od sytuacji

Przyspieszenie piłki zależy również od sytuacji zawodników na boisku i jego własnej sytuacji, a także od tego, czy jesteś w pozycji defensywnej lub ofensywnej w pobliżu siatki.

Szybkość piłki przeciwnika jest również elementem do rozważenia.

W przyszłym artykule postaramy się wyjaśnić, jak dostosować się do tych sytuacji i jak przyspieszyć piłkę w trudnych warunkach.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.