[typ pola = ”informacje”]Nasi przyjacieleAdidas Padel proponujemy techniczne i taktyczne tematy na Padel. Regularne referencje dzięki jego zespołowi pro ADIDAS.[/ box]

Antonio Ocete, zawodnik i nauczyciel Adidas Padel, który mówi nam o kluczowym elemencie padel i którego zawsze szukamy jako amator tego sportu: przyspieszenie piłki.

„90% trafień to kontrolowane ruchy”

Jedną z najważniejszych rzeczy w padelu, na którą często podkreślam moich uczniów, jest wzięcie pod uwagę siły uderzeń, które zadajemy w piłkę.

Rzeczywiście, najczęstszymi strzałami w profesjonalnej łopatce są ruchy kontrolne, w których ważna jest precyzja i kierunek piłki. Oczywiście u profesjonalistów można odnieść wrażenie, że idzie bardzo szybko. Jednak z ich punktu widzenia robią o wiele więcej pocisków czekanie i budowanieDzięki kontrolowanym uderzeniom.

Rzadziej, ale równie ważne, a nawet decydujące strzały, silne przyspieszenie piłki musi pozwolić wykorzystać przewagę dzięki prędkości i efektowi zaskoczenia.

„Kontrola, a następnie przyspieszenie”

Dlatego ważne jest podejmowanie dobrych decyzji. Kontrola i przyspieszenie piłki, dwa filary wiosła. To jest strategia dla nas, aby zdobyć punkt.

Przyspieszenie piłki powinno być klasycznym strzałem, ale z większą mocą w piłce.

Problem: Przy większej prędkości nasze ciało traci kontrolę i generuje siły, które powodują, że piłka nie podąża dokładnie w kierunku, który planowaliśmy w naszej głowie.

Dlatego bardzo ważne jest, aby być aktywnym przez cały czas, szczególnie gdy znajdujesz się w pozycji oczekiwania (tj. Kiedy nie dotykasz piłki podczas pewnej liczby wymian, a czasem nawet punktów).

Ten stan alarmu umożliwia szybką reakcję i przygotowanie nas do wykonania uderzenia przyspieszenia.

Kiedy uderzamy z małą prędkością, mamy większą kontrolę nad naszym ruchem bez potrzeby towarzyszenia strzałowi ciałem, ponieważ ruch jest znacznie bardziej kontrolowany.

Ale kiedy chcemy przyspieszyć, ważne jest, aby nasze ciało było doskonale utrzymane, dobrze ustawione. Musimy więc pochylać się w dobrze wyważonej pozycji i optymalizować prędkość ręką.

Trudność polega na tym, aby rakieta była odpowiednio nachylona, ​​aby umożliwić piłce przyjęcie pożądanego kierunku.

Wszystko zależy od sytuacji

Przyspieszenie piłki zależy również od sytuacji zawodników na boisku i jego własnej sytuacji, a także od tego, czy jesteś w pozycji defensywnej lub ofensywnej w pobliżu siatki.

Szybkość piłki przeciwnika jest również elementem do rozważenia.

W przyszłym artykule postaramy się wyjaśnić, jak dostosować się do tych sytuacji i jak przyspieszyć piłkę w trudnych warunkach.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.