Jaki turniej! Co za prezentacja! W klubie Set Club w Aix-en-Provence Jean-Marc Lenoir, menedżer klubu, nakrył stół z pewnością największą stroną francuskich turniejów pod względem liczby uczestników i poziomów: Międzynarodowy turniej Padel Aachen en-Provence.

Odbywa się co roku przez ostatnie dziesięć lat i stał się nieodłącznym miejscem spotkań francuskiego padla.

Hiszpania, Portugalia, Włochy, Brazylia, Argentyna, Monako i gracze z całej Francji przybyli, aby wziąć udział w tym wielkim turnieju. Zwyciężyli Hiszpania i Brazylia.

Odważni Francuzi, ale ...

obrazy kobiet

... Stały w obliczu wytrwałej i technicznej pary hiszpańsko-brazylijskiej. Trzeba powiedzieć, że Sonia i Paula Miranda są doświadczonymi graczami. Popełniają bardzo mało błędów i wykorzystują ewentualne nieścisłości swoich przeciwników.

Najpierw w półfinale padli do jednej z najlepszych francuskich par: Audrey Casanova i Laura Clergue. Od roku trenują razem w klubie Set w Aix pod okiem trenera Jerome Shaoffera. Widzieliśmy ogromny postęp, jaki dokonali w ostatnich czasach. Pomimo porażki, która boli (mecz przegrany w superwizji 10 / 8), nie muszą rumienić się swoim dobrym występem, zapowiadając dobre wróżby.

W finale to kolejna francuska para znana z regularności i bojowości na torze kobiet, która zmierzy się z hiszpańską parą: Sandy Godard i Géraldine Sorel. Mecz nieco bardziej skomplikowany dla Francuzów, którzy zmierzą się z hiszpańską techniką zdecydowanie zaostrzoną. Jednak już ich nie mają, nie muszą się rumienić. Przypomnij sobie, że musieli wyjść z wielkiego meczu z Pironneau / Gilletem, aby zwyciężyć w tej konfrontacji (10 / 5 super tie-break).

Francuski 1 w ostatnim kwadracie

zestaw kategorii złota padelDavid Luke i Jordi Juan, obaj 234. zawodnicy na świecie (at World Padel Tour) były zbyt mocne w finale przeciwko mieszanej parze złożonej z Francuzów Nallé Grinda, jednego z najlepszych francuskich graczy w padla kojarzonych z Argentyńczykiem Dario Gauna, dawny światowy numer 35 (obecnie 85. miejsce).

A jednak, jeśli na papierze, para 100% kataloński wydawała się nieco bardziej kompletna, mecz był daleki od łatwego. Prowadząc 1 na 0 (6 / 2), Nallé Grinda i Dario Gauna zdołali je poprowadzić aż do remisu w drugim secie. Publiczność podzielona między parę hiszpańską i francusko-hiszpańską była coraz bardziej słyszana jako nosiciel francuskiej flagi, Robin Haziza, który zamienił rakietę wiosłową przez mikrofon systemu dźwiękowego po tym, jak nieco stracił na początku dnia ze swoim partnerem Jérémy Scatena przeciwko finalistom w małych setach 2.

W remisie Nallé Grinda była wysoka. Udaje mu się strzelać wysokiej klasy. Dario Gauna był imperialny w roztrzaskaniu, w którym wyrządził wiele szkód w przeciwnych szeregach. Ale za mało.

Technika dawnego świata nr 35 jest wyjątkowa, z luźną rakietą do każdego uderzenia. Niektórzy zawodowi gracze używają dość podobnej techniki, ale wciąż jest to dość zaskakujące. (Zobacz zdjęcia albumu)

Kilka drobnych błędów w dogrywce ostatniego seta było zbyt wiele dla pary francusko-hiszpańskiej.

Katalończycy wygrywają po wspaniałym meczu w zestawach 3.

Wielką gwiazdą międzynarodowego padla był oczywiście Cristian Gutierrez, numer 11 na świecie i były numer 3. Był partnerem Fabrice Pastor, dawnego świata nr 85 i właściciela World Padel Tour Monako. Mogli posunąć się dalej w tym turnieju, ale przegrali z przyszłymi zwycięzcami Open d'Aix. Pamiętajcie, że wyszli oni z bardzo skomplikowanego meczu w ćwierćfinale z bardzo niebezpieczną parą hiszpańsko-portugalską: Maros del Pilar i Tiago Santos (Portugalczyk nr 1).

Srebrna kategoria również została podniesiona o więcej hiszpańskiego

Srebrny stół finałowyJak wiemy, padel jest głównie sportem hiszpańskim i dali mu znać tym razem kwadratowy 100% hiszpański. Pablo Majadas i Rodolpho Arribas wygrali srebrną kategorię na drugiej hiszpańskiej parze Keko i Camison w dwóch zestawach 6 / 4 6 / 2.

Podsumowując, turniej okazał się wielkim sukcesem, z każdym rokiem w tym turnieju wiele niespodzianek i akcji. Sponsorzy tacy jak BMW wydają się być coraz bardziej aktywni w dziedzinie padla. Pamiętaj, że Jaguar jest już zaangażowany w National Tennis Cup. Biorąc pod uwagę skalę zjawiska padel, oczywiste jest, że marki są zainteresowane rozpoczęciem takiego sportu.

Franck Binisti - Padel Magazyn

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.