Manu Martin stał się głównym graczem w padel. Jego kanał na Youtube ma setki tysięcy wyświetleń, a on prowadzi coachingi na World Padel Tour. On mówi za Padel Magazine o zmianach w padel profesjonalny.

“Czas na negocjacje”

Manu Martin:„Czas na negocjacje. Teraz nadszedł czas na zmianę. Nie wiem czy to będzie zmiana toru czy zmiana warunków. Myślę, że zobaczymy krok naprzód w tym, jakie będą fundamenty padel z przyszłości. Rzeczy muszą się zmienić.

„Gracz musi mieć wyższą wagę, jeśli chodzi o dochody, status. To czas, kiedy podpisywane są nowe kontrakty i nikt nie wie, czy zawodnicy będą się ich trzymać World Padel Tour z nowymi warunkami lub jeśli pojawi się nowy aktor. Warunki muszą się poprawić, aby zawodnik był zawodowcem. Kilka par już żyje i żyje dobrze, ale bariera jest nieco wysoka. Zawodnik z losowania głównego powinien być w stanie poświęcić się wyłącznie i wyłącznie grze i treningowi. Tor musi się rozwijać w innych krajach i umiędzynarodowić, aby sponsorzy postrzegali go jako atrakcyjną opcję ”.

„Obwody mogą żyć razem”

APT WPT

Lorenzo Lecci López: Bariera jest wysoka na WPT, ale ci, którzy zagrają w APT Padel Tour w przyszłym roku będzie mógł żyć ze swoich nagród pieniężnych. Myślisz, że moglibyśmy mieć kilka obwodów?

Manu Martin:„Myślę, że jest kompatybilny, ponieważ mamy dużą liczbę graczy. Na przykład tory narodowe mogłyby być tam wprowadzone jako etap kwalifikacyjny. Dzisiaj ludzie wiedzą, co oznaczają turnieje WPT, APT lub krajowe. Te obwody mogą żyć razem, ale nie powinny ze sobą walczyć. Kiedy aktorzy walczą, to padel kto jest w niekorzystnej sytuacji ”.

Znajdź cały wywiad tuż poniżej:

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.