Francuz numer 25, Manuel Vives, podszedł do mikrofonu Padel Mag podczas Greenweez Paris Premier Padel Major. Wschodzący gracz zgodził się spojrzeć wstecz na swój debiut w padel, o tym, co zmieniło się dla niego w ostatnich miesiącach, a także o jego ambicjach.

„To bardzo zmieniło moją grę”

Padel Magazine : Od kiedy grasz padel ? Co sprawiło, że w ciągu kilku miesięcy miałeś ten błyskawiczny wzrost we Francji?

Manu Vives „Gram w piłkę nożną od trzech lat. padel o, i trochę mniej niż rok, że jestem w to. Już zacząłem trenować, zwiększając nieco tempo: dwie lub trzy sesje treningowe w tygodniu. Nie trenowałem zbyt wiele od czterech czy pięciu miesięcy. Ale to, co się zmieniło, było przed P2000, które wygraliśmy z Yannem w Perpignan, spędziłem tydzień w Barcelonie w akademii Pablo Aymy. To bardzo zmieniło moją grę i tylko ten mały wzrost, w którym osiągnąłem mały poziom, zrobił dużą różnicę we Francji.

Więc chcesz zainwestować w pełni, jadę do Hiszpanii właśnie w tym celu i myślę, że mam wiele do zrobienia. »

Manuel Vives Yann Auradou FFT Padel Tour Perpignan 2022

„Zrobiłem dobry postęp w obronie”

Padel Magazine : Co sprawiło, że twoja gra ewoluowała?

Manu Vives : „Postąpiłem dobrze w obronie, ponieważ mam duże luki w obronie, które zawsze przeciągam. Ale zrobiłem duży postęp z oknami, nauczyłem się trochę więcej, aby zwlekać, a nawet podkreślić grę mojego kolegi z drużyny, aby sam mógł wykonać za mnie pracę. A przede wszystkim fakt grania przez cały tydzień z graczami na bardzo wysokim poziomie, to coś, czego nigdy nie robię we Francji. Bardzo się zmienia, aby mieć rytm, grać z dobrymi graczami, mieć głośność gry, bardzo się zmienia. A także skorzystać z bardzo dobrych rad Pabla. »

„Moje atletyczne cechy tenisa idealnie pasowały do padel"

Padel Magazine : Wrócimy do samego początku Twojej historii. Chcemy wiedzieć, co sprawiło, że przeszedłeś z tenisa do padel.

Manu : „Nie byłem zły w tenisie, miałem 0/6, gdy miałem 17 lat. Potem przeszedłem przez trzy lata kontuzji, od 17 do 20 lat. To było bardzo trudne fizycznie i psychicznie, a mniej więcej w wieku 19 lat odkryłem padel. Bolało mnie tenisa i całkiem sporo padel. Więc się w to wkręciłem, szybko wszedłem do gry, zgodziłem się pobawić oknami. Szybko się bawiłem.

Moje atletyczne atuty tenisa idealnie pasowały do padel. Zobaczyłem, że nie jestem zły i że rywalizacja jest znacznie mniejsza niż w tenisie. Szybko stajesz się silny i to jest coś, co od razu pokochałem. Od tego czasu jestem całkowicie pasjonatem padel. "

Manu Vives 4Padel Bordowy 2021

Padel Magazine : Co sprawiło, że tenis jest tak skomplikowany i dlaczego? padel miałeś jakiś problem?

Manu „W tenisie też nie było to skomplikowane. Tyle, że w tenisie jest wielu bardzo dobrych graczy, w padel jesteśmy mniej. W tenisie jestem bardzo wybuchowy, miałem bardzo dobrą rękę, byłem bardzo zrelaksowany i bardzo szybko chodzę. To coś, co działa idealnie padel i co znajdujemy w mojej grze: jestem bardzo szybki, poruszam się szybko, bardzo dobrze miażdżę i proszę bardzo.

Ponieważ gramy na dywanie, a nie na twardym podłożu, gdzie jest mniej poślizgów, mniej mocne podparcie, z oporem łatwiej padel. Fakt, że jest dywan i piasek, amortyzuje to chyba wstrząsy. »

We Francji zawsze u boku Yanna, ale z kim w Hiszpanii…?

Padel Magazine : Co przyniesie Ci przyszłość? Grasz z Yannem Auradou, ale czy jest to para, która przetrwa?

Manu : „Przedwczoraj nie graliśmy zbyt dobrze, było szczególnie źle. Powtarzam Ci, byłeś zły, ale to nie ma znaczenia, zawsze mnie nosiłeś i to dzięki Tobie jestem tutaj. Gra bardzo dobrze.

Przyszłość to wyjazd do Hiszpanii od początku roku szkolnego, po P2000 Piramidy. Wyjeżdżam na rok do Hiszpanii, żeby dokładnie trenować. To naprawdę zmieni moje życie.

We Francji zawsze będę u boku Yanna, ponieważ jest on jednym z najlepszych francuskich graczy i jestem mu niezmiernie wdzięczny za wszystko, co dla mnie zrobił. Więc będziemy kontynuować razem.

W Hiszpanii jeszcze nie wiem. Albo z jednym z Francuzów, z którymi jadę: są moi przyjaciele Dylan Guichard, Julien Seurin, Philémon Raichman. Będzie też Ben (Tison) i Scat. Wszyscy będziemy razem trenować, będzie bardzo fajnie. Może będzie to jeden z Francuzów lub młode cudowne Hiszpanki, które zagrają razem ze mną. »

Aby śledzić wywiad w całości, dzieje się to tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.