Skoncentruj się na Cassandra Senjean i Manon Marcarie, wielcy gracze Padel, które obecnie znajdują się na francuskiej liście Top 30.

Przegląd roku 2023

Cassandra Senjean: „Byłem psychologiem, w zeszłym roku rzuciłem swój początkowy zawód, aby wstąpić do akademii Jeana-Thomasa Peyrou w Big Padel Mérignac i poświęcam się temu w 100%. padel. Intensywne treningi rozpoczęliśmy w styczniu 2023 roku, gdzie trenujemy trzy razy w tygodniu. Rozpoczęliśmy także szkolenia dla TFP, które mają być monitorem padel, co oznacza, że ​​do czerwca mamy dość napięty harmonogram.

Nadal utrzymujemy to tempo i mamy nadzieję, że od czerwca będziemy w stanie dać duży impuls do wyjazdów na międzynarodowe turnieje. Mamy dopiero rok doświadczenia we francuskich turniejach i widzimy, że orientujemy się, zaczynamy grać z bardzo dobrymi graczami i staramy się zdobywać partie, a nawet sety. Naszym celem jest, aby od czerwca Manon także mógł grać w FIP.”

Manon Marcarie: „Mieliśmy nieco skomplikowany start, być może byliśmy trochę zbyt pospieszni, ale zyskaliśmy trochę więcej cierpliwości. Treningi zajmują nam dużo czasu, ale nie poddajemy się, nie tracimy motywacji i udaje nam się znaleźć czas na dobry trening. Nasz czas nadejdzie czy nie, ale w każdym razie staramy się pracować, aby móc razem być dobrymi na torze, a potem robić wspaniałe rzeczy. Obecnie we Francji zajmujemy 25. i 27. miejsce”.

Manon Marcarie i Cassandra Senjean

Cele na rok 2024

Cassandra Senjean: „Jeśli chodzi o rankingi, na początku lata mieliśmy cel w pierwszej dwudziestce. Następnie mamy cel przede wszystkim związany z poziomem gry na torze: chcemy wyszukiwać mecze, łaskotać najlepszych i ostatecznie wygrać. Ranking pojawi się później: naszym celem w tym roku jest przede wszystkim zrobienie FIP.”

Manon Marcarie: „Od stycznia 2023 roku zrobiliśmy wiele turniejów. Zwiedziliśmy całą Francję, dużo się przemieszczaliśmy, właśnie po to, aby zdobyć jak najwięcej doświadczenia, biorąc pod uwagę, że byliśmy młodymi zawodnikami na francuskich torach. Wiedzieliśmy, że mierząc się z bardzo dużymi parami, które grają w nich już od kilku lat, musieliśmy przejść wszystkie drogi, wiele porażek, co ostatecznie pozwoliło nam dość szybko dostać się do naszego rankingu i osiągnąć dobry postęp. Teraz będziemy kontynuować naszą dynamikę na P1500, P2000 itd. Jest sporo turniejów. Jeśli uda nam się dostać do czołowej piętnastki przynajmniej przed końcem przyszłego roku, byłoby dobrze, ale przede wszystkim naszym celem jest poprawa naszego poziomu gry.

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.