Mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Marcosem del Pilar, prezydentem USPA (Stany Zjednoczone) Padel stowarzyszenia), który był w stanie przekazać autentyczny przekaz optymizmu w odniesieniu do rozbudowy padel w Stanach Zjednoczonych.

Marcos Del Pilar, urodzony przedsiębiorca

Franck Binisti: Jaki jest twój trening w tenisie i padel ?

Marcos DelPilar: „Mam duże doświadczenie w tenisie i padel jako zawodowy zawodnik i zawodowy trener, od ponad 25 lat związany z branżą sportów rakietowych.

Posiadałem 5 hal tenisowych i padel w Hiszpanii i jako konsultant pomogłem inwestorom odnieść sukces we wdrożeniu padel w 11 różnych krajach.

Poza tym mam długą historię jako przedsiębiorca. Swoją pierwszą firmę założyłem w wieku 14 lat i obecnie nadal inwestuję w różne projekty i start-upy.

Moja podstawowa wiedza dotyczy stanowisk kierowniczych wysokiego szczebla z silnym ukierunkowaniem na sprzedaż i marketing w międzynarodowych markach sportowych”.

Marcos Del Pilar i Luigi Carraro w Las Vegas

Ekspansja padel w Stanach Zjednoczonych

FB: Jaka jest obecna sytuacja padel w USA ?

ŚPD: Stany Zjednoczone mają około 170 kortów tenisowych. padel między klubami publicznymi i prywatnymi.

Obecnie mamy blisko 30 centrów i, według naszej wiedzy, co najmniej 19 kolejnych projektów jest na drodze do realizacji w nadchodzących miesiącach.

chociaż padel nie jest jeszcze bardzo popularnym sportem w Stanach Zjednoczonych, jego popularność stale rośnie. Liczba utworów padel oczekuje się, że w 2022 r. podwoi się, gdy Stany Zjednoczone zaczną dostrzegać eksplozję popularności, która miała miejsce na całym świecie. Jesteśmy na czele tego wzrostu, pomagając i prowadząc każdego, kto chce rozpocząć ten nowy sport w Ameryce Północnej.

USPA ma około 1 członków i szacujemy, że populacja graczy jest około czterokrotnie większa. 500% z nich to kobiety, 45% mężczyźni, a większość z nich ma od 55 do 30 lat. Ponad 55% pochodzi z tenisa lub innych sportów rakietowych, a prawie 70% to nowicjusze, których pociąga to wszystko padel może przynieść.

Potencjał Stanów Zjednoczonych jest ogromny i mamy nadzieję, że do 30 roku dotrzemy do 000 10 kortów i ponad 2030 milionów graczy.

Skupiamy się na zwiększeniu udziału w całym kraju i stworzeniu ekosystemu dla inwestorów, aby budować więcej leadów i osiągać wielki sukces poprzez przynoszenie padel".

balles padel usa florida centrum tenisowe svb

Konkretne cele dalszego rozwoju padel

FB: Jaka jest Twoja osobista wizja rozwoju padel w przyszłości ?

ŚPD: Głównie polegam na ludziach. Wierzę, że wyjątkowi ludzie mogą mieć ogromny wpływ na świat.

Tworząc możliwości dla innych, wyznaczamy nowy scenariusz dla tysięcy liderów, aby mogli zabłysnąć i pomóc nam rozwijać się padel w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z moich głównych celów jest przyciąganie graczy, którzy nie uprawiali sportu rakietowego. Na tym właśnie tkwi wielka szansa i na tym skupiłem wszystkie swoje wysiłki: musimy dotrzeć do tej masy potencjalnych graczy i zapewnić im niesamowite wrażenia, aby mogli zaangażować się w ten sport. Stamtąd doświadczymy bezprecedensowego rozwoju, który zmieni reguły sportu na całym świecie.

Możemy dotrzeć do około 300 milionów ludzi, którzy jeszcze nie znają magii padel. Aby zrobić to dobrze, musimy po prostu skupić się na kreatywności i zakłócaniu, jednocześnie zapewniając wspaniałe wrażenia i niezapomniane chwile dla naszych obecnych i przyszłych graczy.

Jako liderzy musimy być w stanie dzielić się wartościami i przekonaniami, które motywują nas do codziennego wstawania. Takich, które sprawią, że nasi widzowie będą za nami podążać i dołączą do naszych działań i Waszych programów. Nie sprzedajemy konkretnie produktów lub usług, ale raczej komunikaty i musimy dostosować je do naszych wartości, aby stały się autentyczne. Następnie musimy tylko rozwinąć poczucie przynależności w naszych pokojach, rozwinąć społeczność, aby zwiększyć naszą sieć.

Wiem, że nie jest to łatwe (ponieważ poświęcam temu wiele godzin i całej mojej energii), ale spytałeś mnie, jaka jest moja wizja rozwoju padel, więc oto jest! (śmiech)"

Zajęty program

„Długoterminowo, a ponieważ jestem bardzo optymistyczny i aktywny, oto niektóre z moich celów:

– Prezentuj sport z nieustannymi promocjami w całym kraju.

– Pozyskaj inwestorów (międzynarodowych i amerykańskich).

– Edukować zawodników i trenerów. To bardzo ważny element, w który w pełni się inwestuję. Certyfikacja i szkolenia w padel dla trenerów, właścicieli i menedżerów biznesowych.

– Zbuduj społeczność miłośników padel którzy wkrótce staną się ambasadorami tego sportu. A teraz musimy zainwestować i zadbać o nie!

– Pomóż właścicielom firm odnieść sukces i wspierać projekty rozwoju biznesu padel za wszelką cenę…

– Pomóż markom zaistnieć na rynku amerykańskim i uzyskać dostęp do możliwości.

– Wciąż dawaj coraz większą ekspozycję na sport.

– Stwórz nowe i atrakcyjne możliwości dla wszystkich osób związanych z branżą padel.

Kiedy patrzę wstecz na ostatnie pięć lat mojego życia, jestem bardzo dumny ze wszystkiego, co osiągnąłem iz grupy ludzi wokół mnie.

Przez lata ciężko pracowaliśmy, aby stworzyć fundamenty zrównoważonego rozwoju, tworząc najlepszy ekosystem, aby padel na najwyższym poziomie w Ameryce Północnej.

Jesteśmy niezwykle podekscytowani i zmotywowani, aby prowadzić obiekty, zawodników, trenerów i instytucje w kierunku bezprecedensowego wzrostu, dopóki nie osiągniemy naszych celów 30 000 leadów i ponad 10 milionów graczy „do 2030 roku”.

FB: Jaka jest misja USPA na najbliższe lata?

ŚPD: Stany Zjednoczone Padel Stowarzyszenie (USPA) jest krajowym organem zarządzającym sportem padel w Stanach Zjednoczonych i lider w promocji i rozwoju padel na wszystkich poziomach – od społeczności lokalnych po najwyższy.

USPA jest jedynym stowarzyszeniem padel w Stanach Zjednoczonych uznawany przez Międzynarodową Federację padel (FIP) i Amerykańska Federacja padel (APF). Organizacja non-profit zrzeszająca ponad 1 członków, inwestuje 500% swoich dochodów w rozwój gry. mistrzostwa świata seniorów plus 2022, a także inne turnieje międzynarodowe.

Certyfikuje ponad 30 wydarzeń w Stanach Zjednoczonych i wybiera drużyny narodowe do zawodów międzynarodowych.

Misją USPA jest zwiększanie ekspozycji i uczestnictwa w Stanach Zjednoczonych, a także wspieranie obecnych i przyszłych instalacji w celu uzyskania jak najlepszego wpływu na świat padel. Dąży do podniesienia standardów padel oraz zachęcać do inwestowania w branżę sportową w całym kraju, jednocześnie tworząc coraz większą wartość dla graczy i fanów, organizując kilka ważnych międzynarodowych zawodów i wspierając drużyny narodowe USA we wszystkich kategoriach.

Aby uzyskać więcej informacji na temat USPA, odwiedź jego Strona oficjalna lub śledź jego oficjalne konto na Instagramie (@usapadel). "

Prawdziwa wiosna dla padel w Stanach Zjednoczonych

FB: Ty i USPA po raz pierwszy zorganizowaliście mistrzostwa świata padel w USA. Jak to się stało i co to osiągnięcie oznacza dla padel ?

ŚPD: „Mistrzostwa świata seniorów plus były pierwszym dużym wydarzeniem padel zorganizowanej w Stanach Zjednoczonych. Wydarzenie, które odbyło się w Real Racquet Academy of Vegas (RRA Vegas), było ogromnym sukcesem i pokazało, że USPA i Stany Zjednoczone są coraz większym celem dla padel. Dzięki sukcesowi tego wydarzenia, USPA pokazuje, że jest gotowe na większe wyzwania i zamierza gościć przyszłe wydarzenia tej rangi.

USPA, FIP i APF zorganizowały jedyne w swoim rodzaju wydarzenie dla ponad 500 graczy. To była długa podróż pełna wyzwań, ale udało nam się je wspólnie przezwyciężyć. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom i zaangażowanym pracownikom.

Moim zdaniem tym wielkim sukcesem USPA i Stany Zjednoczone Ameryki pokazały światu, że jesteśmy gotowi podjąć większe wyzwania i stać się ważną częścią wykładniczego wzrostu padel w nadchodzących latach.

USPA nie może być bardziej zadowolona i dumna, że ​​sprowadza najlepszych graczy na świecie do Las Vegas i prezentuje wspaniały sport padel w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. To wydarzenie było świętem rywalizacji, umiejętności sportowych i międzynarodowej przyjaźni.

FB: Jaki jest związek między padel a instytucje tenisa i innych sportów rakietowych w Stanach Zjednoczonych? Jak widzisz w tym przyszłość?

ŚPD: „The padel jest idealnym uzupełnieniem tenisa i innych sportów rakietowych.

Szczerze wierzę, że możemy pomóc tenisowi w dalszym rozwoju, a ostatecznie pomóc menedżerom i firmom przyciągać i zatrzymywać więcej graczy na swoich obiektach.

Powiedziawszy to, plik padel utrzymuje bardzo zdrowe relacje z amerykańskimi instytucjami sportu tenisowego i rakietowego. W każdym razie ze swojej strony uważam, że zawsze byliśmy po to, aby pomagać i współpracować, jak tylko mogliśmy.

Ściśle współpracujemy edukacyjnie z USPTA (United States Professional Tennis Association), a teraz staramy się przyciągnąć do stołu także innych partnerów.

Mamy również świetne relacje z USTA (United States Tennis Association), z którym otwarcie rozmawiamy o potencjalnym sojuszu i współpracy w celu zwiększenia udziału w sportach rakietowych.

Ponieważ jestem prawdziwym zwolennikiem sportów rakietowych, często współpracujemy i wspieramy inne sporty (Pickleball, Pop Tennis, Beach, Platform,…) i mamy bliskie relacje z ich głównymi przedstawicielami, aby wspólnie kształtować przyszłość. Wierzę we wspólny sukces i świetlaną przyszłość dla nas wszystkich, bez konkurencji, ale we współpracy.

Co nie mniej ważne, prowadzimy również otwarte dyskusje i potencjalne transakcje z niektórymi z głównych operatorów i firm zarządzających w kraju, jako padel budzi zainteresowanie, któremu na tym etapie nikt nie może odmówić.

fip rise usa klub

Bardzo obiecująca wiadomość!

FB: padel na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles 2028: myślisz, że to tylko sen, czy są nadzieje?

ŚPD: „W tym obszarze po prostu podążamy za kierunkiem FIP, który wykonuje niesamowitą pracę, aby to osiągnąć. Jak wszyscy wiecie, padel będzie obecny na Igrzyskach Europejskich 2023, które zmienią zasady gry na przyszłość. Znam zaangażowanie FIP i Luigi Carraro w urzeczywistnienie tego i wiemy, że jesteśmy w bardzo dobrych rękach.

Na zakończenie powiem coś inspirującego: bawmy się dobrze, cieszmy się grą, przyciągajmy coraz więcej graczy, a przede wszystkim...

ZRÓBMY ŚWIAT PRZEZ LEPSZY PADEL ! "

Blanche Cretinon

Początkowo pociągał mnie tenis, chcę się nim zainteresować padel odkryć różne ukryte strony tego sportu. Dlatego zdecydowałem się dołączyć do zespołu Padel Magazine. Do zobaczenia wkrótce na terenie!