Padel Obwód profesjonalny zorganizuje pierwszy turniej padel „pro-am” w Maroku w dniach 26, 27 i 28 stycznia 2024 r. w klubie Oasis Sports City. To wydarzenie, na które z niecierpliwością czekała cała społeczność padel rozwijająca się w Maroku, zgromadzi 16 drużyn, które będą rywalizować przez 3 dni. Na wydarzeniu obecni będą najlepsi gracze z kraju, a także członkowie pierwszej 200 najlepszych zawodników na świecie.

Każda drużyna będzie się składać z zawodnika z Hiszpanii i zawodnika z Maroka. Turniej rozpocznie się od fazy grupowej, w której zostaną losowane cztery grupy po cztery drużyny. Po zakończeniu meczów grupowych odbędzie się losowanie główne i losowanie drugorzędne, obejmujące ćwierćfinały, półfinały i finał.

Ambicją organizatorów tego turnieju jest podniesienie świadomości na temat tego sportu, aby stał się on bardziej popularny w Maroku. Umożliwi także lokalnym graczom nawiązanie kontaktu z graczami hiszpańskimi i pokazanie ich poziomu gry.

W roku 2024 Padel Pro Circuit planuje organizację zawodów międzynarodowych i lokalnych, aby wspierać rozwój tego sportu.

Aby obejrzeć wideo z prezentacją turnieju, znajdziesz je poniżej:

Kredyt fotograficzny: Facebookowe miasto sportowe-oaza