Tobie na pewno nie umknęło rozstanie Gemmy Triay i Marty Ortegi doprowadziło do reakcji łańcuchowych i cztery pary zarejestrowane w P1 w Riyadzie nie będą obecne na Majorze w Doha. Robimy bilans.

Pary, które rozeszły się po Riyadzie:

  • Ortega/Triay
  • Osoro / Virseda
  • Fernandez/Rufo
  • Goenagi/Martineza

Nowe pary zarejestrowane w Doha:

  • Triay / Fernandez
  • Ortega / Virseda
  • Goenaga/Osoro
  • Rufo/Martineza

Wielki zwycięzca...

Na papierze wielką zwyciężczynią tej zmiany jest niewątpliwie młoda Claudia Fernandez. Hiszpan przechodzi od Loreny Rufo (25. miejsce) do Gemmy Triay, numeru 3 na świecie! Jeśli 17-letnia sportsmenka ma ogromny potencjał, to dziś ta zmiana wydaje się jej niemal nieoczekiwana.

Rzeczywiście, 24. gracz w ranking w Katarze znajdą się na trzecim miejscu! Oprócz tego będzie mogła skorzystać z niesamowitego doświadczenia Gemmy Triay, byłej numer 3 WPT. Gemma jest gwiazdą naszego sportu i nie ma wątpliwości, że Fernandez będzie mógł wiele się nauczyć od tego wyjątkowo utalentowanego zawodnika.

Z drugiej strony ona też będzie musiała wytrzymać pewną presję, gdyż oprócz tego, że należy do elity padel świecie, Gemma jest znana z tego, że jest bardzo wymagająca wobec swoich kolegów z drużyny. Rzeczywiście, mieszkanka Minorki potrafi łatwo się zirytować, jeśli sprawy nie układają się po jej myśli. Jeśli Claudia rzeczywiście na papierze zostanie zwyciężczynią okienka transferowego, to będzie musiała zagrać na wysokim poziomie, jeśli chce uniknąć dużego rozczarowania.

Wielka operacja Virsedy i Goenagi

Veronica Virseda również radzi sobie bardzo dobrze po tych zmianach. Pochodzący z Toledo awansował z miejsca 7 w Riyadzie do miejsca 4 w Doha. Istotna zmiana, gdyż w Katarze z czterech ostatnich będzie mogła spotkać się jedynie z trzema pierwszymi parami. Kiedy wiemy, że będzie miała u boku byłego numer 1 na świecie, Veronica nie może zbytnio narzekać na tę zmianę!

Jednak podobnie jak w przypadku Fernandeza, wraz z tą zmianą wiążą się większe obowiązki. Rzeczywiście, jako szósta zawodniczka na świecie Martita nie poprzestanie na graniu drugoplanowych ról czy eliminacjach w ćwierćfinale...

Nowa Pareja 2024 Virseda Ortega

Carmen Goenaga również radzi sobie dobrze, odkąd przeniosła się z Martinez (21. miejsce) do Osoro (12. miejsce). Po pierwsze, ta zmiana pozwala mu znaleźć się, dzięki rankingowi Aranzazu, o kilka punktów od słynnej Top 8 par. Następnie znajduje w Osoro zawodniczkę zarówno doświadczoną, jak i w szczytowej formie, która może pozwolić jej zrobić krok do przodu. W dobry dzień ci dwaj utalentowani gracze powinni zirytować niejedną osobę...

Kilku przegranych?

Pierwszym przegranym jest z pewnością Aranzazu Osoro. Argentyna traci bardzo solidnego Virsedę i od razu opuszcza czołową 8 par. Jeśli Goenaga ma niezaprzeczalny potencjał, to mimo wszystko pozostaje młoda i nieco nieprzewidywalna, co sprawi, że Argentyna straci bezpieczeństwo.

Lorena Rufo również wydaje się być przegraną. Tworząc przyszłą parę z bardzo obiecującym Fernandezem, spotyka Lucię Martinez, która wraca po kontuzji i która w wieku 33 lat wydaje się mieć ograniczone możliwości postępu. Przede wszystkim o ile Claudii udało się przyciągnąć wzrok Gemmy, o tyle Lorena nie wzbudzała większego zainteresowania wśród graczy z czołówki tabeli, przy czym Ortega, a potem Osoro preferował innych graczy.

W tym kontekście mówimy, że Martinez również jest trochę nieudacznikiem, opuszczając upragnioną Goenagę i znajdując Rufo, który pomimo pewnego talentu ma trudności z przyciągnięciem czołowych graczy ze względu na swoją nieregularność.

Na koniec zastanawiamy się, czy ostatecznie prawdziwymi przegranymi nie są same Gemma i Martita. Ci, którzy tracili kilka punktów do drugiego miejsca, będą musieli walczyć o utrzymanie się w pierwszej czwórce par. Ci dwaj gracze na bardzo wysokim poziomie, potrafiący wspólnie zdobywać tytuły, zanurzają się nieco w nieznane. Triay stawia na bardzo młodą zawodniczkę, która może mieć trudności z poradzeniem sobie z presją, jaką niesie ze sobą zmiana statusu, podczas gdy Ortega widzi w Virsedzie solidną i doświadczoną zawodniczkę, ale niezaprzeczalnie mniej utalentowaną niż jej była koleżanka z drużyny…

A Ty, kto Twoim zdaniem zyskuje na tych wszystkich zmianach?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !