Mika Grenier, właścicielka Reunion Padel Club, dzieli się z nami swoją podróżą po świecie padel, mówi nam o gwałtownym wzroście padel w Reunion, wraca do duży turniej odbywający się na wyspie w najbliższy weekendi zdradza nam swoje przyszłe ambicje, w tym cel zorganizowania turnieju FIP.

Rozkwit padel na wyspie

"Zacząłem Padel Horizon osiem lat temu i grałem przez dwa miesiące, zanim wyjechałem na Reunion. Nie grałem zbyt wiele, ale naprawdę odkryłem ten sport.

Na Reunion pięć lat temu założyłem pierwszy klub, a potem stworzyłem Reunion Padel Klub. Niedawno dodaliśmy pole – przeszliśmy z trzech do czterech ścieżek – a jeśli chodzi o nauczycieli, na początku przeszliśmy od dwóch do pięciu! Mamy dużo próśb, dużo ludzi, a klub cały czas się rozwija pod względem rezerwacji i członków. 

Spotkanie-Padel-Klubowe utwory

Covid był dla nas skomplikowanym czasem z godziną policyjną o 18:19 i XNUMX:XNUMX i jeśli chodzi o warunki pogodowe, co prawda cyklony trochę nas przerażają, ale na razie pukamy w łeb, bo nie mieliśmy większego materiału obrażeń w przeciwieństwie do innych klubów. Są to rzeczy, które mogą być nieco stresujące dla menedżera, ponieważ wszystko może zatrzymać się z dnia na dzień.

Nawet jeśli jest ubezpieczenie, do czasu usunięcia szkód pozostaje okres sześciu miesięcy bez posiadania ziemi…”

Miesiąc oczekiwania na rezerwację leada!

„Na La Réunion powiedziałbym, że od dwóch lat przeżywa prawdziwą eksplozję i pomimo tego, że w pobliżu otwiera się mnóstwo klubów, mamy jeszcze więcej próśb. Im więcej klubów, tym więcej zawodników. Zapisy na turnieje otwarte, a godzinę później nie ma już miejsc. Aby zarezerwować u nas utwór, trzeba czekać miesiąc na wieczór w godzinach szczytu. Mamy trudności z zaspokojeniem całego zapotrzebowania. 

Spotkanie klubowe-Padel-Klub

Ponadto uważam, że miękki brzuch padel Wyspa Reunion jest bardzo zagęszczona i silniejsza niż we Francji kontynentalnej. W tym przypadku wygranie P100 lub P250 jest bardzo skomplikowane, ponieważ często biorą w nim udział ci sami gracze, a w bardzo niewielu turniejach występuje duża gęstość graczy.

We Francji może odbywać się wiele turniejów w tym samym czasie, a gracze są rozproszeni po różnych rozgrywkach. Na Reunion, gdy jest P250, na wyspie jest tylko jeden, co oznacza, że ​​w tym samym turnieju znajdziemy wszystkich najlepszych. Uważam, że ten miękki brzuch padel Zawodnik z Reunion gra bardzo dobrze, a 10 najlepszych zawodników z Reunion plasuje się pomiędzy Top 50 a Top 100 Francuzów.

Nagroda pieniężna w wysokości 6 euro dla Gotówka na oponę Padel Otwarte !

„Nie wiem, czy powinienem to mówić, ale tak naprawdę odmówiono nam naszego P1000, ponieważ FFT nie chce już, żebyśmy to robili dwa kolejne P1000 na Reunion. Według nich, gdy sprowadzamy zawodników, zachęca to do wyścigu o punkty. Co według mnie jest trochę głupie, powiem tak, ponieważ we Francji w każdy weekend odbywają się P1000, a gracze, którzy wygrywają turniej, niekoniecznie muszą zdobyć P1000, aby zdobyć punkty.

Ponieważ nie mieliśmy tego turnieju, pomyśleliśmy z drużyną o zrobieniu czegoś ciekawego i powiedzieliśmy sobie, że zorganizujemy turniej z miłą atmosferą. Nagrody pieniężne, najwyższy we Francji. na turniej ogólnopolski. Chcieliśmy przeprowadzić fazę kwalifikacyjną P500, aby przyciągnąć miejscowych, ponieważ gdybyśmy mieli tylko turniej z wpisowym 6 €, nie mielibyśmy miękkiego żołądka jak mieszkańcy wyspy Reunion, którzy nie mieliby żadnych pieniędzy do wygrania, ponieważ wygrali”. nie przechodź przez to. Powiedzieliśmy sobie, że P000 może służyć jako kwalifikacja i zostało to potwierdzone przez Ligę. Chcemy pokazać, że Federacja nie ma racji, uniemożliwiając nam wyprodukowanie P500”.

I klub nie zamierza na tym poprzestać!

„W perspektywie średnioterminowej mamy pomysł zorganizowania FIP. To naprawdę byłoby jedno z naszych marzeń związanych z tym klubem. Wtedy pojawia się problem sędziego, bo tutaj nie ma sędziego międzynarodowego.

W perspektywie krótkoterminowej chcielibyśmy na przyszły sezon pozyskać P1000, którego nie mieliśmy w tym roku, i wpłacić 10 000 euro na Nagrody pieniężnewiedząc, że nasz sponsor zgodzi się na przedłużenie umowy, jeśli w niedzielę wszystko pójdzie dobrze.

Więc trzymam kciuki!

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.